Erkek Kedi Kısırlaştırma Sonrasi

Arthur5

Elizabeth yakaligi takildi 10 gun kadar duracakmis 2 dikis var testislerinde suan etrafa yakaligi carpa carpa yürümeye çalışıyor su icmeye yeltendi yakaliktan dolayi icemedi :( kisirlastirma sonrasi neler yapacagim neye dikkat etmeliyim yardimci olabilir misiniz

6 CEVAP

Arthur5

  1. Günde cikarttik yakaligi yarasi kurumus sorun olmayacagini soyledi veteriner yakaliktan dolayi depresyona girmis cikartinca her şey normale dondu

Sselin1

Tabi veterineriniz daha iyi bilir ama kısırlaştırdığım erkek kedilere hic yakalık kullanmadım veteriner de gerek yok dedi zaten. Hicbir sorun yaşamadik. Zaten erkek kediler ertesi gün hicbir sey olmamış gibi davranıyorlar. Cok cabuk iyleşiyorlar yani. Bir kac gün normalde 10 gün stres yasatmaya gerek yok bence. Yakaliktan dolayi yalayamayacagi icin batikonla temizleyebilirsiniz.

Arthur5

Bi de eski mamasi normal nd balikli 6-7 kg kadar var kısır kedi mamasini bittikten sonra almamda bi problem olmayacağını soyledi veteriner ama olculu vermem gerekiyormus paketin arkasinda yaziyodu ama paketi attim ne kadar verecegim ? 5.3 kg

Sevvalkrds

Öncelikle geçmiş olsun dolaştığı yerleri bi kac gün kısıtlamakta fayda var çünkü atlama zıplama yapmamasi gerekiyor dikişleri zorlanır ve 2 3 gün yaş mama kendini toparlamasinda daha yardımcı olur her gün dikişlerine dezenfaktan sıkmayı unutmayın malum her yere oturuyorlar mikrop kapsin istemeyiz biraz agrasif olur kendini yalamak ister bu zmanda biraz aldırış etmeyin buna ki çabucak iyileşsin . Bize bunları veterinerimiz söyledi hepside denenmis ve faydası görülmüş bilgiler

Arthur5

Teşekkürler

Anonymus552223

Şu yakaligi neden taktirirlar bilmem. Attiklari dikişe guvenmiyorlar