Kedim Kendini Temizlemiyor

ozlemsonmez

Merhaba kedim 4,5 aylık ve 5 gün önce sahiplendim. Daha önce başka kedilerde gördüğüm şey kendini yalayarak temizlemesi ama kedim bunu yapmıyor kendini hiç temizlemiyor

3 CEVAP

ZehraBulutt

Siz görmeden temizleniyordur, hiç temizlenmeyen kedi olmaz. Eğer öyleyse de bir sorun vardır. Yeni bir eve geldiği için şu an streslidir eğer eve alışınca da yalanmıyorsa veterinere danışırsınız. Nemli bir bezle tüylerini silerseniz kendini yalayacaktır.

ZehraBulutt

Büyüdükçe daha temiz olur, yavrular biraz pasaklı olabiliyor :)

Janetdm

Annesiz büyüdüyse ve çevresiki büyük kedilerden görmediyse bu gayet normal, 1 aya kalmaz kendini temizlemeye başlar.