Koltuk Tırmalama Sorunu :(

Siyammm

Açıkçası kimse hoşnut değil evde.
Kolonya yürüyorum kokusu gidince geri tırmalıyor. Tırmalama tahtası var.
Tırnağı kesilse yapmaya devam edermi?

15 CEVAP

doren07

Benim yavruda siyam koltukları tırmalarken gördüğünüz vakit tepki gösterin inanın anlıyorlar ve kucağınıza alıp tirmalamasi gereken yerlere götürüp oraya tırnaklarını sürtün işe yarayacaktır..

Siyammm

Koltuğun kenarları deri örtüyü oraya seremem maalesef

Catloveerr

İnstagramda tırmalamaya karşı dayanıklı koltuk örtüleri çıkarmışlardı ama markasını hatırlamıyorum

lwb

Tırnağı kesilse de yapmaya devam eder, aynı şeyi benim kedim de yapıyor sandalyelere.
Çift taraflı bant yapıştırabilirsiniz bir süre, belki yapmayı bırakır

Siyammm

İlk başta tırmalama tahtasını kullanırdı şimdi böyle oldu kızınca bırakıyor sonra yine yapıyor

Eğer sürekli belirli bir bölgeyi tırmalıyorsa tırmalama tahtasını tam o noktanın önüne koyabilirsiniz. Sürekli koltuğun kenarını tırmalayan kedimizi ancak böyle engelleyebildik.

koltuğu tırmaladığında kucaklayın ve tırmalama tahtasına götürün. Gösterin. Gidip kendiliğinden tırmalama tahtasını kullandığında ödül maması verin. Biz bu şekilde çözdük bu sorunu.

bademthecatt

Tırmalama tahtasına catnip sprey sıkıp ilgisini oraya çekebilirsiniz tekrar

Siyammm

Teşekkürler cevaplarını için

ayparcasi24

Tirmalama tahtası alın

ayparcasi24

Tirmalama tahtası alın

Siyammm

Okumadan yazmayın sitenin kalitesini düşürmeyin okusan t. Tahtası var yazdığımı görüceksin

Merhaba bizimde evde deri koltuklar vardı ama mahvetti tırmalama tahtasını sık kullanmıyor biz tırnaklarıni kestik ama çok çabuk uzuyor yeni bi koltuk tercih ederseniz en faydalısı olur yada bi şekilde tırmalama tahtasına alışacak

Kediler mandalina akokusunu sevmezler ve kokusuda uzun süre çıkmaz mandalina kabuğunu koltuklarınız sürün ve kedinizin yaklaşımlarını gözlemleyin ben denedim tavsiye ediyorum

cerengokcek

Kedilerin koltukları vb yerleri tırmalamamaları için sprey var.Ama kendinizde yapabilirsiniz,internette tarifleri var.Beyaz sirke sabun ve su ile.