Tuvalet Eğitimi

Mert27

Mrb yavru Terieer kızım var 3 aylık önce pedle eğitim verdim yapıyordu.tuvalet aldım cimli olandan kakasını ona yapıyor fakat çişini evin her yerine yapıyor.ne yapmalıyım ya da yanlış bişey mi yaptım bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

2 CEVAP

Çiş spreyleri çok işe yarıyor. Çişini yapması gereken yere bir iki fis sıkın yeter.

0zgegok88

Biz tuvalet eğitimini alan kısıtlaması ile vermiştik. Petshoplarda satılan alan kısıtlaması için demir parmaklıklardan almıştık. O alanın içini pedlerle kapladık. İki gün arayla bir ped kaldırdık. Zaten o alana en fazla 3-4 ped serilebiliyor. En sonunda, yattığı ve yemek yediği yerin tersi noktasına, en uç noktasına tek ped kalınca, içgüdesel olarak da yediği yeri pisletmemek için pede yönelmek zorunda kaldı. Sonra kademe kademe, alan kısıtlama telini kaldırdık, odayı komple ona açtık. Odanın her köşesine ped serdik. Aynı mantıkla, pedleri 2 gün arayla eksilterek ilerledik. Sonra antreyi açtık, balkonu açtık. Şimdi balkondaki pedine yapıyor tuvaletini. Hatta bu hafta artık dışarı tuvalet eğitimine başlayacağım. Şimdiden kolay gelsin. Sabır isteyen ama oldukça basit bir işlem