Kedimin Ağzının Kenarları Siyah Kabuk Tuttu.

Janetdm

3 gün önce ailemize yeni katılan 1 aylık kedimizin ağzının kenarlarında siyah kabuklar var. Yemek kalıntılarına benziyor fakat, banyosunu yaptırdıktan sonra silmeye çalıştım olmadı, çok bastırmakta istemedim canı yanar diye. Bu konu hakkında bir fikri olan varsa bilgisini benim ile paylaşabilir mi?

6 CEVAP

bademthecatt

Kedi aknesi olabilir fotoğraf eklerseniz daha çok yardımcı olabiliriz kedi aknesi ise hergün oksijenli suyla silerseniz geçecektir ve mama kaplarının da plastik olmamasına dikkat edin

Janetdm

Cam mama kapları. Şuan iş yerindeyim eve geçince fotoğrafını atabilirim. Teşekkür ederim şimdiden

bademthecatt

Benimde aklıma akne geldi ama dediklerinizde olabilir tabi fotoğraf olmadığı için net birşey söyleyemeyiz

PsLuna

Bi veterinere göstermek lazım ağzının kenarını öyle siyahlaştıran çok ciddi bi enfeksiyon var

Ağzının kenarı yara oldu diyince benim aklıma direkt herpes virüsü geliyor. Tehlikeli bir virüs, en kısa zamanda veterinere götürün tedavi edilmeyen yavru kediler 1-2 haftada ağız enfeksiyonundan yemek yiyemez hale gelip ölüyorlar. Şimdilik batikonla yara yerlerini temizleyin.

Sselin1

Yavru kediler kendilerini genelde temizleyemiyor özellikle yaş mama veya ev yapimi mama verip yedikten sonra agzini burnunu temizlemediyseniz o tarz lekeler akne vs oluşuyor bir kere temizlemekle çıkmıyor tabi kabuklaşıyor çünkü Sirkeli ılık su ile günde iki kere silin ama sirkesi az olsun ben silmeden önce zeytinyagi ya da parfumsuz krem sürüp yumusatiyordum daha kolay temizleniyordu.