Kedimin İnsanlara Karşı Korkusunu Nasıl Yendirebiliriz?

Vaig

Kedim normalde çok korkak bir kedi. Ama eve daha önce gelen misafirlerden hiç korkmuyordu. Şuan evimizde bir süre kalmaya gelen anneannemle dedemden korktu. Ve odadan dışarı çıkmıyor. Nasıl alıştırabiliriz?

3 CEVAP

RaGe

Sabırlı olmaya devam edeceksiniz. Kediniz eğer dışarıdan almışsanız eski anılarını canlandıran yüzler görmüş olabilir. Eğer anneanneniniz ve dedeniz hala sizdeyse, onların elinden yemek yedirmeye onlara alıştırmaya çalışın. Kedinize güvende duracağı stresten uzak duracağı yer ayarlayın, rahat ettirin. Zamanla alışıp dolanmaya başlayacaktır.

Nightcat

Oyuncakları vardır umarım, onu oynatmaya çalışın odadan çıkarmaya çalışın. Olta oyuncaklar çok iş görüyor bu tarz şeylerde. Ben kedimi öyle alıştırmıştım... Eğer yoksa herhangi bir ip bile olabilir. Eğer mümkünse anneanneniz ve dedeniz oynatmaya çalışsın.

Vaig

Ben elinden mama vermeyi denedim. Ilk sefer gene cekindi ama sonra kendisi gelmeye basladi. :) Suan daha iyi, etrafta geziniyor.