Kedim Sürekli Uyuyor

zlhseker

Sokaktan 3 gün önce kedi sahiplendim. Ilk gun gece cok ağladı bazanin altindan hic cikmadi. 2. Gün biraz cıktı ve ona hazirladigim kalorifer yanindaki minderinde yatmaya başladı. Tuvaletini ogrendi. Gece de sorun yaratmadi ama ara ara bizim ani hareketlerimizden korkup bazanin altina kaçıyor. Tek bir odada kalmasın gezsin diye evin diger odalarina götürüyorum katiyen durmuyor ya saklaniyor ya da kendi minderine gidiyor. Odasından çıkmıyor ve surekli de uyuyor. Bu hep boyle mi devam eder yoksa alıştıkça gezmeye baslar mi acaba?

7 CEVAP

Siyammm

Alıştıkça sorun kalmaz henüz korkuyorum kırılacak şeyleri kaldırın bir kedi hayatının 3 te 2 sini uyuyarak geçirir

Mrtkaytan

Kaç aylık yada kaç yaşındadır tahminen? Önce etrafı tanımasına yardımcı olun onu korkutmadan. Zaten o zamanla size yanaşacaktır, sokaktan sahiplenmişsiniz ev ortamına alışması için kedi oyuncakları, küçük topları atın pesinden koşsun böylelikle evde her yeri koklayıp tanıma şansı elde eder

Benim kedimde öyleydi alışamaz 2 3 hafta ama sonra siz onu sevdikçe ilgi gösterdikçe alışıyor annesi gibi görüyor

zlhseker

@mrtkaytan kedi tahminen 6 haftalık. Bu gece ilk defa evi gezintiye çıktı ama bizden yine birazcik ürküyor. Ama kendisini sevmemize oyun oynatmamiza izin veriyor:)

Ulku_Pera

Merak etme benim kedim de 24 saatin 20 saati neredeyse uyuyor :)

Mrtkaytan

6haftalık kedini 18-20 saat arası uyur günde, daha çok küçük zamanla alışacaktır size :))

zlhseker

Teşekkür ederim :))