Yaş Mama İle İlgili Bir Sorum Var

Arkadaşlar 3 aydır 2 tane yavru kedim kuru mamalarını severek yiyorlar ama sürekli mutfağa girmek tezgaha çıkmak istiyorlar mutfakta su görseler su vermiyormuşum gibi içiyorlar. Zaman zaman onlar için hazırladığım yumurta sarısı haşlanmış et tavuk veriyorum ama ne yapsam değişmedi bu mutfak aşkları. Yaş mama aldım bayıldılar. Her gün vermemde bir sakınca var mı bir de mutfak işini nasıl çözebilirim

8 CEVAP

srplzngl

Doğrusu her gün vermektir, tabii içerik iyiyse. Yaş mama dişte birikme yaptığı için diş bakımlarına dikkat etmeniz lazım. Kuru mama da yapar ama daha az. Çiğ etle beslenmedikleri sürece diş fırçalamak şart.

Sselin1

Gimcat, n&d , schesir gibi icerigi temiz yas mamalar veriyorsaniz hergün vermeniz de bir sakinca yok. Haftada 1 -2 kere tavuk cigeri haslayip verebilirsiniz cigeri daha fazla vermeyin. Tavuk-et haslayip istediginiz kadar verebilirsiniz. Kuru mamalari surekli kaplarinda duruyor mu peki ?

Sselin1

Yavru olduklari icin cok enerjik olurlar bu yüzden cok sık acıkırlar mama kaplarinin sürekli dolu olması lazim. Hem de bu sekilde mutfaga daha az girerler.

Esra12345

Sormayın aynı durum bizde de var poşet sesi duymasın nerde olursa olsun koşa koşa geliyor yemek yaparken sürekli arkamda miyavlayıp duruyor geçen çekmece demirlerine tırmanarak tezgaha çıktı :) yaş mama vermek her gün zararlı olur. Ben arada bir ögünde ton balıgı konservesi veriyorum ona bayılıyor

BalliBadem

Hepsindemi böyle bilmem ama büyüyünce daha edepli? oluyorkar her konuda bizimkide öyleydi 1 yaşına girdikten sonra bi ağırbaşlılık hali oldu ama yine şımarıklıkları oluyır artık biz yrmek yerken oda köşedeki sandelyeye oturuyo izliyo eskiden masaya vs atlıyodu

Hayır bitirdikleri zaman koyuyorum kuru mama

Hadi inşallah bir yıl sonunda biraz edeplenirler