Kedimde Mantar Lutfen Yardim

Zeus1616

Evdeki koç gibi ogluma mantar bulaştı Öncesinde enfeksiyondan goz ameliyati oldu sonrasinda kulaklarinda ve goz ustlerinde tüy dokulmeleri yasiyoruz Vet mantar degil dedi mor ışıkla bakip ama devamli kabuk kabuk yara ve bölgesel tüy dökümü oluyor Basta sadece tentirdiotla pansuman yaptim Baktim olmuyor mantar kremi de surmeye basladim Ama sonuc bu Daha gözündeki dikisler duruyor Göz ameliyati oldu Gözüne zarar vermekten de korkuyorum Bildiginiz şöyle iyi bi yöntem varmı Etkili ve kısa sürede gecirecek Her bilgiye ihtiyacim var açıkçası Deneme yanilma yöntemi degil Etkili bi planlama yapip en az zararla tedaviye baslamak istiyorum

16 CEVAP

lwb

Dediğiniz yağlar mantar başlangıçlarında belki işe yarayabilir ama ilerlemiş ve inatçı mantarlarda işe yaramaz
Ayrıca büyük ihtimal ameliyattan sonra bağışıklık düştüğü için şu an mantar geçiriyor, bağışıklık yükseltici takviye kullanmayı unutmayın
Ecosin zararsız ve yüksek oranda sonuç veren bi tedavi

lwb

benim kedimin de bağışıklığı çok zayıftır normalde, bu yüzden bir kaç kez kulak mantarı nüksetti ama bağışıklık güçlendirici takviye kullandım bi daha da olmadı

bademthecatt

Gözde olduğu için çok emin değilim ama vet.hekime danışıp fungasole sprey ve crystalin sprey kullanabilirisiniz iki mantarlı kedi tedavi etmiştim işe yaramazsa ecosin deneyecektik ama işe yaradı ecosinde çok etkiliymiş duyduğuma göre bağışıklık olarakta mutlaka içten desteklemelisiniz imuneks verebilirsiniz çok etki gösteriyor karaciğere zarar vereceğini düşünmüyorum ama yinede hekime danışırsınız lütfen mantar iğnelerini yaptırmayın geçici olarak işe yarıyor sonra tekrarlıyor ve bazı hekimler sırf para almak için yapıyorlar

lwb

Oridermyl krem kulak içine uygulanan bir sıvı normal kremler gibi değil

lwb

bence siz direkt geçirebilirliği yüksek olan ecosinden başlayın, hassas olduğu için kediniz deneme yanılma yapmayın

Zeus1616

Peki ameliyat dikislerine zarari olurmu acaba Dusmek uzere dikisler ama hala duruyor En iyisi sizin dediginiz sanirim Cok arastirdim ve hep karsima ecosin cikti Bide burdan bi sorayim dedim Cok tesekkurler En az zararla anca böyle olacak sanirim

lwb

Direkt gözü çevreleyen bir mantarsa biraz bekleyebilirsiniz kullanmak için dikişler düşene kadar ama gözü çevrelemiyorsa gözü koruyacak şekilde de uygulayabilirsiniz, ama bunun için sayfaya danışsanız daha iyi olur

lwb

Ecosin
Instagramdan da sayfasına bir göz atın

Zeus1616

Hic deneyen varmi peki ecosini Bide yaglar var Çuha çiçeği+bugday yagi+corek otu yağı+çam ağacı yağı karistirip süren varmış Bunlari deneyen ve olumlu yanit alan varmi acaba

Zeus1616

Yarin veterinere gidicem onada sorucam ama Çok kimyasal oldu Zaten bagisiklik sıfırdı küçükken bana geldiginde Ameliyat enfeksiyon igneleri falan bide bu mantar cikti basimiza Karacigerine zarar vericem diye ödüm kopuyo

Zeus1616

Teşekkür ederim Ben yarin ecosin istemeliyim o zaman Yoksa yine mantar igneleri falan dr girisirse Benim masumum mahvolur Arastirdim da zararsiz ve etkili oldugu soyleniyor İnsallah iyi olur

Zeus1616

Ne kullandiniz acaba Öğrenebilirmiyim

lwb

Her veterinerde bulunuyor mu bilmiyorum, mantar aşısı vs derlerse kaçın çünkü çoğu kedide işe yaramıyor ve karaciğeri çok yoran bir aşı, yeni çıktı bu da, ben kedime bir kez bile yaptırmadım,kreme vs de girişmeyin siz direkt en az hasarla bunu uygulayın
Eğer vette bulamazsanız ig sayfasıyla iletişime geçebilirsiniz, sayfalarında nasıl kullanılmasıyla ilgili de paylaşımlar var

lwb

Benim kedim kulak içinde aşırı geçirdi, dışına da vuruyordu oridermyl krem verdi vet ama bağışıklık düşük olduğu için geçse de en ufak streste vs tekrar çıkıyordu en sonunda phytomins for immun ve ondan sonra biraz imuneks kullandım daha nüksetmedi
Phytomins doğal