Beslenme

irmbzdmr

Merhaba arkadaşlar kırma bir rus kedim var tahmini 4 yada 5 aylık vet öyle söylemişti .ND mama kullanıyorum ama sanki hiç kilo almıyor gibi normal mi bu durum. Bir de çok fazla ısırıyor hiç sevdirmiyor kendini yavru olduğu için mi acaba :(

2 CEVAP

Nightcat

Isırma sebebi oyun olarak algılamasından dolayı da olabilir, eğer zorluyorsanız (sevmek veya kucağa almak için vb) o yüzden de ısırıyor olabilir. Ne zamandır sizinle? Eğer çok olmadıysa alışamamış olabilir, oyuncakla vs alıştırmaya çalışın. Eğer sevdirmiyor diye zorlarsanız daha kötü olur, zorlamayın. Belki de zorlayacağınızı bildiği için yanaşmıyordur. Birkaç gün sadece uzaktan oyuncaklarıyla oynatın, arada elinizle mama vermeye çalışın, yemese bile elinizi bir koklar en azından. Öyle öyle yavaş yavaş yaklaşır size.

Nightcat

Eğer çok hareketli bir kediyse hemen fazla kilo almayabilir, veteriner tartıyor benim kızımı. Ya da siz de evinizde tartı varsa kontrol edebilirsiniz.