Kornea Ülseri

crnktkn

Kedim kornea ülseri lutfen yardimci olabilir misiniz daha once yasayan varsa....

1 CEVAP

KremTheCat

Benimde kedimde 1 hafta önce aniden (sabah kalktığımda gördüm) göz açamama ve gözde şişme durumu vardı.
Konjoktivit teşhisi kondu ve 3 günde iyileşti. Tabi şişmenin olduğu gece sanırım gözünü çok şiddetli kaşıdığı için kornea'da hasar oluşmuş. Kornea ülseri teşhisi kondu.
3 farklı damla kullanıyorum. Telefonuma 13 adet alarm kurdum ve her alarmda bir ilaç kullanıyorum (gece dahil). Verilen ilaçları düzgün kullanmak çok önemli.
Ama en önemlisi o kısmı tekrar kaşımaması. Bununda tek yolu maalesef yakalık.