Kısırlaştırma Operasyonu Sonrası Değişen Karakter.

mblge

Sahiplendiğimiz zaman zaten ürkek bi çocuktu ancak birkaç ay önce kısırlaştırma operasyonu geçirdi ve sonrasında aşırı derecede korkak ve saldırganlaştı. Normalde kendi gelir sevdirirdi şimdi sevmek istediğimiz zaman elimize atlayarak ısırıyor, telefon çaldığında dahi korkup kaçabiliyor .. düzeltmemizin bir yolu var mıdır ? Veteriner operasyon sonrası düzeleceğini söyledi ancak aylardır böyle :(

7 CEVAP

lwb

klinikte yaşadığı/ortam,eve geldikten sonra da operasyon sonrası çektiği ağrı vs onun psikolojisini biraz bozmuş olabilir
siz üstüne gitmeden ilgilenin yaş mamalar verin,sakin ses tonuyla yavaş yavaş yaklaşın,kendiniz oynatın,kucağınızda yavaş yavaş sakin ses tonuyla bebek gezdiriyomuş gibi evin içini gezdirin
zamanla sakinleşicektir

Mrtkaytan

Klinik sonrası yukarıda yazılan yorum gibi sorunlarla bende karşılaştım biraz kendi haline bırakın zamanla düzelecektir veterinerde tanımadığı ortamda bide operasyon geçiyor o yüzden strese girip saldırgan oluyorlar evde de biz sıkıyoruz kedileri biraz rahat bırakınca eski haline dönecektir.. geçmiş olsun

lwb

oynadığı her oyundan sonra,her sakince sevdikten sonra ödül maması da verebilirsiniz
kediler ödül/ceza sisteminden pek anlamazlar ama az da olsa katkısı olabilir

mblge

Bunların her birini yaptık inanın eve her gelen elinde yaş mamayla oyuncakla geliyor ama pek etki etmiyor gibi

mblge

Bu 1-2 gündür kendi kendini sevdirme durumu tekrar başladı :) hala çok ürkek en ufak sese tepki veriyor ama gelip sırnaşıyor oyun oynamak için topunu sakladığı yerden atıyor önümüze. Kendi haline bırakınca oluyormuş demek ki :) Teşekkür ederim

Arthur5

İlk zamanlar bizim de oyleydi ama suan cok oyuncu olmaya basladi hep kosturuyor eskiden yatiyodu her an

mblge

Keşke yatsa yatması hiç problem değil aşırı duyarlı aşırı yanından yastık almak istediğimizde dahi korkup kaçıyor üst katta yere bir şey düşse uyanıp hemen kaçıyordu son 1-2 gündür biraz daha yaklaşıyor çok şükür