Annesi Ölen Kedimin Karnı Şiş, Onemli Birsey Mi ?

ferihaalkan

7 8 gun once iki tatli yavru buldum sokakta birisi annelerini öldürmüş miniklerde yanlarindaydi. fazlaca usumuslerdi malesef birini kurtaramadim ama digeri saglikli gorunuyor kedi sut tozlarindan veriorm 2 3 saatte bir baska birsey icirmedim. bugun bir tuhaflik oldu bir biberonla doymadi her ogunde iki biberon icti ve karni davul gibi gergin ve sis eskiden sutu ictigi gibi uyurdu simdi surekli hareketli uyumuyor kakasinida yaptiriyorum ama zorla ve gunde bir kez fln kati ve az acaba bu durum onemli bir sey mi kabizlik mi var cok mu sut.iciriyorum anlamadim gazinida veterinerin dedigi gibi yapiorum hirilti gibi bi ses cikariyor bu gaz cikarmasi demek midir? daha once hic bir evcil hayvan beslemedim biraz bilgisizim yardimci olurmusunz?

6 CEVAP

BENU

Hanımefendı bende bır kedı bulmustum sokaktan grı tekırdı ve onunda aynı dedgınız gıbı karın sıslıgı vardı ve veterınere goturdugumde hıc beklemedıgım bır cevap aldım megerse kedım kansermıs kesınlıkle bır veterınere gosterın derım

patkam

ALLAH yardımcımız olsun...benim evimin mutfak katında 1 anne 6 yavrusuyla diğer kedilerden yavrularını ve kendisini korumaya çalışıyor...ve nihayetinde insan denen varlıklardanda fakat nereye kadar bilemem...ben ve annem gün içinde yemek vermeye gayret ediyoruz.....iş yine bld düşüyor...fakat makam ve hırs gözlerini kör ettiğinden akıllarına bu canlar mı gelecek?

Anne sütü yeteri kadar içmediyse ondan dolayı olduğunu düşünüyorum.

Gsima

öncelikle kedinizin sindirim sorunu var veteriner nasıl süt verin demiş anlamadım ama umarım kedi süt tozundan kastıdır.Kedinize bulabilirseniz önceliğiniz hint yağı olsun aktarlarda baharatcılarda 5-10 tl bir şey ama yok bulamam dersen zeytin yağı al ve gün içerisinde 1 yemek kaşığını 3-4 e bölerek içirin

ferihaalkan

cok tesekkurler arkadaslar dun biraz zeytin yagi icirdim sutune katip yani mamasina bu toz seklinde su ile karistirilanlardan. biraz rahatladi ama cok iciyor sutu o yuzden tekrar sisiyor gaz olabilecegibi dusunuyorum ama ona bir cozum bulamadim henuz, veterinere tekrar gittim kediyi goturmeden onemli birsey degildir gazdir cok yediginden dedi fakat hala icin rahat degil

Badems

Süt gaz yapmış büyük ihtimalle. Kaç haftalık belirtmemişsiniz fakat süt verdiğinize göre hala çok küçükler, parazit olabilir diyecektim eğer 1 aylıktan büyük olsaydı.