Kedim Yattığı Yere Dışkılıyor

Janetdm

3 Haftalık yavru kedim normalde titiz, annesi çok pisti kendinide yavrularınıda temizlemezdi. Dün yatağına yatırdım, sonra biraz sevmek için kucağıma alacaktım ki baktım oturduğu yerden hiç kıpırdamadan dışkılamış. Sebebini çok merak ediyorum neden oldu acaba. Bu arada tuvalet eğitimi var.

5 CEVAP

Anonymus552223

3 hafta daha cok kucuk, annesi varsa ve emziriyorsa ayirmayin henuz. 4 haftaliga kadar kum kullanmayabilir cunku kucukken nirmalde annesi temizliyor diskilarini . Simdilik biseyler yayin altina. Bi de ishal miydi? Eger sut falan ictiyse ishal oldugu icin kaçirmis olabilir

lwb

Kum alışkanlığı yoksa bu artık kuma yapabilirim demek oluyor, annesiz büyüyen kedilerde edindiğim tecrübe bu

Janetdm

Kum alışkanlığı var ve eve getirdiğim ilk günden beri idrarını da dışkısını da kuma yaptı. Annesi terk etti emzirmiyordu. Ben hiç süt vermedim yoğurt ve pirinç suyu verdim. Artık yaş mama ve kuru mamayı ıslatıp veriyorum. Sadece ishal değil ama katı yapmıyor biraz sulu, ishal derecesinde değil. Göbeğini ya da özel bölgesini siliyorum pamukla yapsın diye ama miyavlama başlıyor, kuma götürüyorum miyavlamaya başladığında oraya yapıyor. Artık pamuğa yapma döneminii geçti

zuise

Benim kedim 1.5 aydır geldiği günden beri kumuna kakasını yaparken aynı şey dün benimde başıma geldi, sebebinin çok büyük ihtimal kumunu bulamamasına yoruyorum. Çünkü 1.5 ay sonra ilk defa annem kumunun yerini değiştirdi, şuan kedinin sürekli oyun oynadığı odaya biraz uzak odada. Hemen eski haline getirdim ve bu sabah kumuna gitti, sizde bir değişiklik yaptıysanız veya ona uzaksa bunu düzeltmelisiniz...

Janetdm

Evet Merdiven altına aldım kumunu. Alışsın diye daha önce salondaydı bulabilsin diye ama çok fazla kokmaya başlayınca bende kaldırdım. Ondan da olabilir bilemiyorum. Ama ben hiç kumunun eski olduğu yere d gittiğini görmedim o yüzden