Patilerin Kirlenmesi

hasan2000

Merhabalar.Benim 3 aylık tekir kedim var.Sürekli tuvalete gitdiği zaman arka patiler bok oluyor.Halı koltuk yatak her yeri kirletiyor.Sürekli kedimi yıkamak zorunda kalıyorum.Ailemizde bu durumdan aşırı derecede rahatsız.Bebeğimi sahiplendirmek istiyorlar.BU konuyla ilgili yardımlarınızı alabilirmiyim.Dolaysıyla kumunu her saat temizliyoruz.

5 CEVAP

Hatekom86

Kum kabi genis ve yeterli kum yuksekligine sahip mi birde ince taneli kullanin mesela 50 en x 80 boy 20 cm derinlik ebatli bir kum havuzuysa en az 10 kg kum koyun
ve 24 saat lik dilimlerle temizleyin

wiya

:):):Allah yardimcin olsun

iameceevans

3 aylık bir yavrunun yapacağı bir şey değil büyük ihtimal tuvaleti küçük geliyor ya da kumu iyi değil

zuise

Veteriner bize böyle küçük kirlenmelerde alkolsüz (bebeklerde kullanılan) ıslak mendille silebilirsiniz demişti.

nalathecat

Öncelikle dışkısı katı mı yoksa sıvı mı baktınız mı? İshalse belki o yüzden bulaşıyodur. Onun dışında geniş bir kum kabı ve ince bentotit bir kum varsa rahatlıkla ve temiz şekilde işlemi halledecektir.