Kedi Ve Köpeğin Tanışması

yarengenc

merhaba bizim 3 aylik bir goldenimiz vardi ve birkac gun once ailemize yeni bir kedi ekledik ben ikisi de yavru olduklari icin tanismak konusunda pek sorun yasamayacagimizi sanmistim fakat kedi kopegi gorunce cok geriliyor tislayip tirnaklarini gosteriyor 2 gunde tabii ki yol katettik kopek ona sakin sakin yaklasiyor oturuyor yatiyor kediyi bekliyor kedi de yaklasmak istiyor ama gerilince tirnaklarini cikarip tislamaya basliyor ve asil sorun ikisi yaklastiginde ben cok geriliyorum bu sureci kolaylastirmak icin cozum onerileriniz varsa paylasirsaniz cok sevinirim

4 CEVAP

RaGe

Evcil hayvanlarımızın kendilerine has kişilikleri olduklarını göz önünde bulundurmayı sakın ihmal etmeyin. Kediler köpeklere nazaran biraz daha bölgecidirler. Kendilerine has özel yerleri, kaçıp gidecekleri yerleri olsun isterler. Bunu sağlamaya çalışın. Yani kediyi hemen köpeğin önüne getirip "hadi oynaş, kaynaş" demek durumu geriye iteler. Yemeklerini ve oyuncaklarını ayrı tutun. (ilk başlarda tabii) Bir de en iyi kaynaşma dönemleri belki de yemek vakti olabilir. Aynı anda vermeye çalışın yemeklerini. Kısacası beraber aktiviteleri olsun biraz.

yarengenc

merhaba cevabiniz icin tesekkur ederim su anki durumlari daha iyi kedi daha az tisliyor fakat kopek kediyi koseye sıkıstırmaya kedinin ustune cikmaya calisiyor ama artik ayni odada uyuyabiliyorlar birbirlerine sorun cikarmadan deyebiliyorlar mama kaplarini ayri tutmaya calisiyoruz birbirlerinin mamasini yemesinler diye ama yine de birbirlerinin suyuna mamasina ortak oluyorlar artik kavgalarinda mumkun oldugunca onlari ayirmamaya calisiyorum ve zamanla aliscaklarini umuyorum

RaGe

Köpeklerin oyun anlayışı biraz daha kaba gözükebilir kedilere oranla. Bir de evde biraz dominant olan kim sorusuna cevap arıyor olabilirler. Sabır göstermeye devam edin söylediğiniz gibi zamanlar ayırılmaz ikili olacaklardır. :)

yarengenc

bugun onlari ayni kaptan su icerken yakaladim :) ilk gunden sonra bu kadar yakin olcaklarini dusunmemistim bile :)