Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kedim Sürekli Elimi Isırmak İstiyor

HakanHaktan
HakanHaktan

621 Puan

Merhaba, 5 aylık bir Ankara kedisine sahibim. Kendini sevdirmiyor ve oyun anlayışı sadece elime saldırmak ve açık tenimi bulup ısırmak oluyor. Acaba dönemsel bir alışkanlık mıdır veya neden böyle davranmak ister


7 CEVAP

Asphodelll
Asphodelll

771

Bende de 11 aylık bi Ankara kedisi var ve üzülerek söylüyorum ki bu özellik hiç kaybolmuyor. Severken bile ısırmak istiyor. Oyuncaklarıyla oynarken pati atmaya değil öldürmeye oynayıp dişlerinin arasına geçiriyor :D . Bu durumdan en az zararla çıkmak için hayır komutunu öğretin. 1 ay veya daha fazla zaman alabilir ama belli bir süre sonra ısırdığı anda hayır derseniz çeneyi yumuşatıp bırakıyor ve yalamaya başlıyor. Bi nevi özür diliyor :D .


epiglottis
epiglottis

144127

Sakin ırk arayışınızda başarisiz oldunuz heralde


iameceevans
iameceevans

2741

Benim kedim de aynı sizin gibi yaşıtlar da aynı huy var elinizi ısırdığında hayır derseniz bir süre sonra lafınızı dinler şuan benimki ısırdığı zaman hayır diyorum ve bırakıyor. Büyük ihtimal ikimizin kedisinin de dişleri kaşındığı için böyle oluyor. Yaşı ilerledikçe bırakır diye düşünüyorum.


surpriz
surpriz

4180

benim de kedim yavru ve sürekli ısırıyor asla sevdirmiyor okşatmıyor. ellerim paramparça. yüzüm de o şekilde. hayır dediğimde asla durmuyor. bakalım hayırı ne zaman öğretebileceğim


funda1923
funda1923

4112

Yuksek sesle hayir demrniz gerekiyor korkutmadan ama ses tonunu degistirerek. Öyle yaptığında yanindan kalkin kızıp. Hissediyorlar onlar. Küçükken elini agzina götürürdüm hep severken oyun oynarken iyi degilmus oyle yapmak. O farkinda degil oyun zannediyor. Benim ki yapmiyor artil büyüdü tabii :)


DtAyse
DtAyse

619

Elinizi oyuncak olarak görmesine izin vermeyin. Oyuncak ve oltalarla oynatılmalı


NidaE
NidaE

889

Baska oyuncaklara yonlendirin ilgisini olta lazer gibi ben o sekilde kurtuldum elimde yuzumde boynumda sırtımda cizilmeyen dislenmeyen yer kalmamıştı hayır belli bir yere kadar etkili ama bazen deliriyor ve durdurulamaz hale geliyordu.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 201 Görüntüleme
  • 7 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 25391 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR