Kedim Sürekli Elimi Isırmak İstiyor

HakanHaktan

Merhaba, 5 aylık bir Ankara kedisine sahibim. Kendini sevdirmiyor ve oyun anlayışı sadece elime saldırmak ve açık tenimi bulup ısırmak oluyor. Acaba dönemsel bir alışkanlık mıdır veya neden böyle davranmak ister

9 CEVAP

Anonymus552223

Sakin ırk arayışınızda başarisiz oldunuz heralde

Asphodelll

Bende de 11 aylık bi Ankara kedisi var ve üzülerek söylüyorum ki bu özellik hiç kaybolmuyor. Severken bile ısırmak istiyor. Oyuncaklarıyla oynarken pati atmaya değil öldürmeye oynayıp dişlerinin arasına geçiriyor :D . Bu durumdan en az zararla çıkmak için hayır komutunu öğretin. 1 ay veya daha fazla zaman alabilir ama belli bir süre sonra ısırdığı anda hayır derseniz çeneyi yumuşatıp bırakıyor ve yalamaya başlıyor. Bi nevi özür diliyor :D .

iameceevans

Benim kedim de aynı sizin gibi yaşıtlar da aynı huy var elinizi ısırdığında hayır derseniz bir süre sonra lafınızı dinler şuan benimki ısırdığı zaman hayır diyorum ve bırakıyor. Büyük ihtimal ikimizin kedisinin de dişleri kaşındığı için böyle oluyor. Yaşı ilerledikçe bırakır diye düşünüyorum.

surpriz

benim de kedim yavru ve sürekli ısırıyor asla sevdirmiyor okşatmıyor. ellerim paramparça. yüzüm de o şekilde. hayır dediğimde asla durmuyor. bakalım hayırı ne zaman öğretebileceğim

funda1923

Yuksek sesle hayir demrniz gerekiyor korkutmadan ama ses tonunu degistirerek. Öyle yaptığında yanindan kalkin kızıp. Hissediyorlar onlar. Küçükken elini agzina götürürdüm hep severken oyun oynarken iyi degilmus oyle yapmak. O farkinda degil oyun zannediyor. Benim ki yapmiyor artil büyüdü tabii :)

DtAyse

Elinizi oyuncak olarak görmesine izin vermeyin. Oyuncak ve oltalarla oynatılmalı

NidaE

Baska oyuncaklara yonlendirin ilgisini olta lazer gibi ben o sekilde kurtuldum elimde yuzumde boynumda sırtımda cizilmeyen dislenmeyen yer kalmamıştı hayır belli bir yere kadar etkili ama bazen deliriyor ve durdurulamaz hale geliyordu.

Kedimine

en etkilli cevap

öncellikle bunu çok büyük bir hüsranla yazıyorum çünkü aynı cins bir keidm var ve tüm umudumu büyüyünce geçmesine bağlmıştım ama az önce öğrendim ki geçmiyckmiş daha küçük gecik meden hayırı öğretin,çok çok kuvvetli ısırdığında hiç bir şey yapmayın elinizi kurtarmaya çalışmayın çünkü o sırada büyük ihtimmalle sıkılmıştır ve o yüzden senin elini av olarak belirlemiştir kıpırdatma ki oyunun heycanı kaçsın azcık gevşetir geçşetmen dikkatini başka bişiye yönlendirin yere bişiy atın isterseniz mantıken zaten sizin elinizi ısırmaya çok niyetli olmadığından ona yönelcektir

blue_hpood

benim kedim gibi:D balkonunuz varsa mutlaka file kaplatın ve ona özel bir yer hâline çevirin. imkânınız varsa, güvenli ve dış etkenlerden uzak bir bahçeye, göğüs tasmasıyla çıkarın. ev içerisinde ona özel alanlar yaratın mutlaka. ve sevmeyin, gerçekten sevmeyin. kucağınıza asla almayın, bir odaya girdiyse ve girmesini istemiyorsanız çıkmasını bekleyin çünkü bu kediler kendilerine karışılmasından nefret ederler. kendi hâlinde takılsın.. kişilikleri böyle. z