Kedi Diş Taşı Temizliği Sonrası

Emre555ka

Kedim dün anestezi eşliğinde dişleri temizlendi(diş taşı çok varmış) ve traş oldu. Veterinerim 1 hafta sıvı antibiyotik tedavisi verdi bir de yaş mama vermemi söyledi. Dünden beri bir şey yemiyor sadece su içiyor. Neden yemiyor?

3 CEVAP

KediVelisi_

Stres yaşadığı için yemiyor dur büyük ihtimalle traş olması demek zaten başlı başına bir stres kediler için bi kaç güne toparlar inşallah

surpriz

diştaşı temizliğinden sonra zaten enfekte dişetleri işlem esnasında yapılan girişimsel uygulama sebebiyle biraz daha kanamalı ve şişkin hale gelebiliyor. ayrıca dilin alışkın olduğu diştaşı ve diş bütünlüğünden, diştaşı temizlendikten sonra oluşan boşluklar sebebiyle, ki bu tabi sağlıklı bir şey, dil yeni durumu yadırgabiliyor. alışmasının zaman alacağını düşünüyorum. dişetleri için enfeksiyon sebebi olan diştaşlarından kurtulduktan sonra dişetindeki enfeksiyonun düzelmesi için de yani iyileşme için de belli bir süre geçmesi gerek. kısacası şu an dişetleri yara diye düşünebilirsiniz. merak etmeyin kısa sürede toparlanacaktır

Emre555ka

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için umarım toparlar. Tüyleri döküldüğü için ve kötü göründüğü için kesildi zaten.