Kedim Karma Aşı Oldu..

Katya06

Merhaba. 2 buçuk aylık bir kedim var. Daha önce iç dış parazitleri oldu. Hiçbirinde bir sorun yaşamamıştık. Ama dün karma aşısı yapıldı. Ateşi ve kusması yok. Sadece geldiğimizden beri uyuyor çok nadir uyanıyor ve iğne yapılan yeri asla elletmiyor. Feryat figan çığlık atıyor. Onun için çok üzülüyorum. Aşının kalçadan yapılması öneriliyormuş galiba. Bizim vet.imiz sırtından yaptı. Ödem olur mu, onun için ne yapmalıyım, ne zaman iyileşir..

2 CEVAP

zuise

Benim kedimde 2.5-3 aylık bende aynı şekilde 1 hafta önce yaptırdım karmayı (sırtından), 2 gün boyunca sürekli uyudu muhtemelen kaldıramıyorlar... Ama 3 günden sonra düzelmeye başladı. Sizinkide toparlar bence, ödem olacağını da düşünmüyorum... 3-4 günü geçerse bir veterineri arayıp sorarsınız fakat 1-2 gün böyle halsiz olması çok normal endişelenmeyin...

Katya06

Teşekkür ederim inşallah en yakın zamanda iyileşirler