Hangi İşlemler Yapılır Yardımcı Olur Musunuz?

Asphodelll

Ağustos ayında bir kedi sahiplendim eski sahibi tüm aşılarını ve kısırlaştırma işlemini belediyede yaptırmış ama aşı kartı almamış. 1 ay gibi bir süre sonra kedimle şehir değiştireceğiz uçağa binmek için aşı kartına ihtiyacım var. Bu durumda aşıları baştan aşşağı tekrarlanmalı mı? yoksa ilk defa çıkarılacak karta eski aşıları geçirilebilir mi? Tekrar kuduz karma vb. aşılar yapılmalı mı?
Not: Tüm aşıları ve kısırlaştırması haziran ayı içinde yapılmış

2 CEVAP

lwb

Tüm aşılarını bir ay içinde yaptırması imkansız çünkü aşıların arasında haftalar oluyor.
Titre baktırabilirsiniz kuduz için onu da kabul ederler büyük ihtimalle, ama maliyetli o da.
Bütün aşıları tekrar yapılmaz,yeni pasaporta da geçirmezler tahminimce,düşününce dediğim gibi titreyle anca.
Veterinerle görüşseniz bu konuyu daha iyi olur

Asphodelll

Yanlış yazmışım pardon. Aşıları nisan ile haziran arasında yapılmış. Tarihlerine kadar belli. Yakın zamanda veterinere gidicem zaten ama öğrenci olduğum için maddi durumum test yaptırma gibi şeylere pek müsait değil. yine de teşekkürler yardımınız için