Param Yeter Mi?

BenNisa

Öncelikle herkese merhaba. Ben çok uzun zamandır bir kedi sahipenmek istiyordum fakat ailemin maddi sorunları nedeniyle bir kedi sahiplenemiyordum. Bursluluk sınavına katıldım ve sınavı kazandım. Size sorum şu olucak:
Acaba ben aralık ayındaki maaşımdan 100, nisan maaşımdan 250 ve mayıs maaşımdan da 250 TL ayırırsam, kedimin ilk aşıları ve malzemeleri için yeterli param olur mu?

2 CEVAP

aechan

canım eğer hayvan sahiplenmek istiyorsan belediyeye bağlı bir hayvan barınağından sahiplenmeni öneririm birde eğer barınaktan sahiplenirsen belediye tüm gerekli aşılarını ücretsiz yapıyor:)

BalliBadem

Fazlasıyla yeter belediye kısırlaştırma ve kuduzu bedava yapıyor lüzumsuz kedinin kullanmiyacağı (misal kedi yatağı vb.) almazsan 10 kg kaliteli bi mama alırsın hayli hayli yeter hem yetişkinliğe kadar mama da sorun olmaz hesap yapalım kabaca
mama 300 olsun
kum kabı+kum 100 olsun
ben aşıları 60 a yaptırıyorum iç+dış p.+ karma 120
Oyuncakta 20 varsayalım
Mis gibi mantıklı bi alışveriş oldu