Sokaktan Hastayken Aldığımız Kedi Klinikten Eve Geldi Ve Alışamadı

fbabalik

Sokakta bulduğumuz başka bir insan tarafından terkedilmiş 3-4 aylık sarman yavrumuz önce veteriner kliniğinde ciğerleri için antibiyotik tedavisi aldı iğne ile. İyileştikten sonra evime aldım fakat asla bana yanaşmıyor. Ben ortamdayken yemek yemiyor, su içmiyor tuvaletini yapmıyor hatta oyuncağıyla bile oynamıyor. İlk günler asla ortalığa çıkmıyordu mutfak dolabının içine gizlenmişti gece ben uyuyunca çıkıp ihtiyaçlarını gidermişti. Şimdi biraz alıştı evin içinde geziyor ama fare pozisyonunda sürekli beni kollayarak. Asla kendini elletmiyor ne yapmam lazım?

2 CEVAP

Öncelikle yavruyu kurtardığınız için tüm hayvanseverler adına teşekkür ederim. Kedinizin size yaklaşama sebebi büyük bir şok geçirmesi piskolojik olarak size yaklaşmak istemez çünkü muhtemelen ya annesinden ayrıldı yada sahibine bağlandığı için ve sonrasında terk edildiği içindir merak etmeyin bu terkedilen her hayvan için geçerlidir piskolojik bir olay bunu atlatması için onun sevdiği mamalardan bulmaya çalışın ve onu vererek kendinize alıştırın işe yaramazsa çok dikkatini çekecek oyuncaklar bulmaya çalışın o da işe yaramazsa lütfen tekrar geri dönün bana ben çözüm bulmaya çalışacağım
TEŞEKKÜRLER

fbabalik

yaş mama aldım ama onu da ben varken yemedi ben gittikten sonra yedi, bugün itibariyle 8gün oldu evime geleli. fazla zorlamıyorum onu yavaş yavaş önünde çöküp sakince konuşuyorum ama derin nefes alırsam veya kafamı biraz kıpırdatsam bile direkt harekete hazırlanıyo üzülüyorum bu haline