Yavru Kedim Sürekli Uyuyor Ve Saklanıyor

pekmez02

3 hafta önce sokaktan bir kedi sahiplendik henüz 2,5 aylık çenesi kırıktı kötü durumdaydı hergün veterinere gittik tedavisini bitirdik aşılarına başlandı falan eve ilk geldiğinde odasından çıkmıyordu sonra alışınca yaramazlık yapmaya bile başladı evin her yerine girip çıkıyordu ama 4 gündür sürekli uyuyor sadece yemek yemege ve tuvalete uyaniyor onun disinda cok korkmaya basladi bizden sürekli saklaniyor eskisi kadar kendini sevdirmeye calismiyor kucagimiza arada sirada gelip sadece uyuyor. İştahı iyi acıkınca peşimde sürekli tuvaletinde bi sorun yok ama korkak tedirgin keyifsiz halsiz ve uyuyor bizden kaçıyor hep. Neden olduğunu anlamayamadık yardımcı olursanız çok sevinirim

1 CEVAP

RaGe

Kediniz sürekli veterinete gidip gelmenin vermiş bulunduğu strese maruz kaldığı için, her sizi gördüğünde yine veterinere götüreceğiniz kanısına varıyor ve gitmeyi istemiyor olabilir. Zaman tanıyın, kediyi mümkün olduğunca eliniz ile besleyin, sürekli sevin, fazla hızlı hareket etmeden oynaştırmaya bakın. Sabır edin, yeniden size güven kazandıkça geri gelmeye devam edecektir. Geçmiş olsun :)