Kedimi Başka Bir Eve Götürdüm Yemek Yemiyor

efeengin22

Biz başka bir eve tasinicagimiz için kedimi annemlere bıraktım ama bütün gün yemek yemedi şimdi salam aldım en sevdiği şey onunda yemiyor ne yapmam lazım koltuk arkasına saklandı çıkmıyor su bile içmedi

3 CEVAP

PiremsesKutsi

Birden yaşadığı yer değiştiği için normal böyle olması. Kediler bölgeci (territorial) canlılardır. Ufak bir değişiklik (masanın, sandalyenin yerinin değişmesi) bile onları rahatsız eder. Bir süre alışma sürecinde olacaktır ama bir şey yiyip içmemesi ciddi bir soruna dönüşmemeli. Yaş mama vermeye çalışan koltuğun altından çıkmıyorsa zorlamayın, kaplarını, tuvaletini yakın bir yere koyun.

efeengin22

Koltuğun altına salam koydum şimdi baktığımda biraz yemiş sevindim ama şu içmedi daha

lwb

Kedinize salam gibi işlenmiş et vermeyin, haşlanmış et verebilirsiniz, salam yiyorsa onlara da hayır diceğini düşünmüyorum.