Kedilerimiz Anlaşamıyor.

Suzzy

Merhabalar herkese. Evimizde 2 senedir kedi besliyoruz. Özellikle 1 senedir kısırlaştıktan sonra gayet sakin ve uysal bir erkek kedimiz var. Kendi halinde takılan ve canı istediğinde gelip yanımıza sokulan sorunsuz bir çocuk. Yaklaşık 2 bucuk ay önce ev arkadaşımın dişi kedisi de dahil oldu. Bize geldiğinde daha 3 aylıktı. Aslında uysal olduğunu Söylüyor öncelerinde ancak bize geldiğinde cok sinirli ve agresifti bizim kedimizin kokusunu aldıkça bize tıslayıp ısırıyordu sürekli. Tıslama kısmı sona erdi ancak hala cok agresif ve cok canımızı yakıyor. İkisinin arasına gelince de, önce hiç göstermedik birbirlerine kokularını almaları icin farklı zamanlarda eşyalarını koklattık uzunca bir süre. 1 hafta sonra falan kafesleriyle birlikte karşı karşıya koyduk veya biri kafeste diğeri salık oluyordu. Sorun yok gibi duruyordu bizim erkek bağırıp biraz saldırmaya çalışsa da daha sonra düzeldi. Ancak suan 1 buçuk aydır salıklar tüm gün hala daha anlaşamıyorlar. Kavga etmeye başladılar saldığımızda ve her gün ara ara cok şiddetli olmasa da kavgaları oluyor. Bizimki biraz vuruyor ve küçük dişi olan da savunmaya geçip hırlayıp bağırıyor. Ayrıca büyük erkek kedimiz diğer küçük kedinin ara ara kumuna kakasını yapıyor mesaj vermek ister gibi. Ve o da eve kedi geldikten sonra agresiflesmeye durduk yere ısırmaya başladı. Nasıl alısacaklar, nasıl düzelecek bilmiyorum. Umarım yardım edecek ve önerisi olacak biri olur.

3 CEVAP

Asphodelll

Ben de 4 ay önce 2. kedimi sahiplendim şunu söyleyeyim evde binbir türlü kıyametler kopuyor hem de gerekli gereksiz şeyler için ama gün sonunda birbirlerine bakıp iki üç kafa tokuşturup yatıyorlar. Bunun en hızlı yolu sakin kalıp tek bir oyuncakla ikisini birden oynatmak en başta tıslamalar pati atmalar felan olucak ama 1 ay gibi bir süre sonra azalmaya başlıycak. şimdiden kolay gelsin :D

Catloveerr

Suzionlineblog kedi alıştırma sürecinin adımlarını en baştan deneyin derim.

Suzzy

Teşekkür ederim ikisini de deneyeceğim. :)