Lütfen Bir Yardım Edin

Lorinloris
Lorinloris

2877 Puan

Kedim çok oyuncul şu an 6 aya yeni girdi büyüdükçe geçer biliyorum fakat çok ısırıyor kedim insanları sevdiği için hep yanımda duruyor hiç kendi başına bişey yapmıyor sadece yanımda ama yanımda da kafama filan atlıyor hiç uyumuyorda bu yüzden bazen kapıyı kapatıyorum ama kapatmak da istemiyorum ne yapmalıyım kızıyorum ama daha kötü oluyor kulağını geri atıp acırcasına miyavlıyor beni sevdiği için de hep beni ısırıyor ( bu arada oyun oynuyor ) bu davranışlarına çözüm bulanilir misiniz ( örneğin bir yerde burnuna hafifce vurma vsrdı ama yaramıyor )


3 CEVAP

Sselin1
Sselin1

117402

Peluş oyuncak, kedi oltasi, corap bile olur. Sizi isirmak istediginde hayir diye kizarak isirmasi icin bu tarz seyleri verip oynatabilirsiniz. Kediniz hem sizinle zaman gecirmek hem de dogasi geregi isirmak istiyor. Ona kizip kendinizden uzaklastirirsaniz bu hircinlasmasina sebep olur Ama bu sekilde sizi isirmadan oynamayi ögrenecektir.


TATA4242
TATA4242

117078

En basit çözüm,ısırdığında yada rahatsız ettiğinde,istenmeyen davranış sergilediğinde,tiz bir ses belirleyip,her olumsuz davranışında bu sesi çıkarırsanız,bu ses çok sesli yada düşük olmamakla beraber,hayır kelimesi gibi kelimeleri tiz sese dönüştürerek uygulayın.Piişşştt hayırrr gibi mesela bu ses onun diğer seslerden ayırt eder ve zaman ile kediniz bu sesi kötü davranışlarında,tepki verdiğinizi anlar.Tiz kelimeden amacım,kediler ve diğer çoğu hayvan bu tarz seslere daha çok tepki verir.Mesela bir sinek sesi yada telefon zil sesi gibi ayırt edici sesler kedinizin dikkatini daha çok çeker.Meraklı olduğundan dolayı daha kolay,tepki alınabilir.


aechan
aechan

1681

Benim kedimde de ısırma alışkanlığı vardı ısırmaya çalıştığında ''hayır, sakın'' kelimelerini kullana kullana birazcıkda bu alışkanlığını bıraktı sende vb kelimeler kullanarak az da olsa bıraktırabilirsin:)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 135 Görüntüleme
  • 3 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 27048 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR