Yaralar

NidaE

Kızımın yüzünde ve kulaklarında böyle yaralar cıktı fark eder etmez veterinere gittik dış parazit icin ense damlasi yapti kasintisini rahatlatmak icin de iki farkli iğne yapti bize de solusyon verdi gunluk bakim icin o gun kasinmasi durdu rahatladi ama simdi giderek (2gun oldu sadece) artiyor mantar olmasindan suphelenmistim degil dedi ama yaralar sekil olarak da mantara benziyor ne yapabilirim aci cektigi cok belli korkuyorum kızıma bir sey olacak diye

2 CEVAP

cevizayaz

İki gün erken bir süreç en az bir hafta beklemekte fayda var ancak yine de geçmiyorsa gerekirse veteriner değiştirerek tekrar göstermeniz çok iyi olur. Bazı durumlarda bu yaralar alerjiden kaynaklı da oluyor kendi kedimde durup dururken buna benzer yaralar çıkmıştı vet. dış parazit ilacı yaptı iki adet krem verdi ve on gün boyunca kullanmamı istedi ek gıdayı tamamen yasakladı ve tahılsız mama kullanmamı söyledi. Mama değişince yaralar da iyileşti.

NidaE

Teşekkür ederim dunden beri daha hareketli kendini toparlamaya basladı yaraları da iyileşmeye başladı umarım kısa sürede normale doner ikinci kedimizden bulaştı onun yaralari iyilesip kizimizda baslayinca hem korku hem stres biraz panikledik