Hangi Mamayı Kullanmalıyım?

Ekineroglu

6 aylık bir kediye bakarken 1 ay önce sokakta yavru bir kedi buldum annesi öldüğü için eve getirdim ve bakmaya başladım. İki kedi olunca mamalar çabuk bitmeye başladı ve royal canın gibi mamalar fazla pahalı geldi... Acaba sizin bildiğiniz ucuz, orta düzeyde ama kaliteli olan mamalar var mı?

3 CEVAP

ZehraBulutt

Matisse kullanabilirsiniz, 10 kg alırsanız kilosu 23-25 tl civarına geliyor.

bademthecatt

Matisse tavsiye ederim bende iki yavruda kullandım gayet güzeldi şuanda da kısır kedimde kullanıyorum

TATA4242

Gerçek et oranları olması sebebiyle Matisse,Nd,Golosi gibi markalar gayet iyi.Orta bütçe olması sebebiyle Nd düşük tahıllı 10 kg 280 tl civarı alabilirsiniz.Golosi yorumlara göre olumsuzluk belirtmiyor ve fiyatına göre Royal Caninden daha fazla et içeriyor.Proplan(Purina),Hills,Whiskas,Brit. gibi popüler ce pahalı olan mamalardan daha fazla et içermesi ve 20 kgdi 300_400 tl arası değişmesi sizin için ideal olabilir.Gayet güzel bir mama.Bunun yanında Matisse Farmina ürünü olsada et içeriği gerçek ve yüksek olmasına rağmen Nd kadar sağlıklı değil,gluten gibi maddeler içermesi açısından.Ayrıca düşük tahıllı Nd ile arasında ucurum bir fark olmadığından tavsiye etmem.