Kedi Maması Değişikliği

Ayseenur10

İyi akşamlar, veteriner önerisiyle hills in mamasına geçtik ama kedim 3 gündür asla yemiyor mamayı. İştahında sorun yok yaş mamayla karıştırıp verince suyunu içiyo ama kuru mamasını bırakıyor yine. Bu mamayı yemesi lazım, eski mamasıyla karıştırınca bu sefer iki mamayıda yemiyor sadece eski mamasını koyunca yiyor ama. Ne yapabilirim arkadaşlar :(

2 CEVAP

rest61

eski mamasına az miktarda yeni mamasından ekleyerek değiştirmeye başlayın ve gittikçe yeni mamayı artırın . sabırlı olun kokusuna ve tadına alışması biraz zaman alabilir

Ayseenur10

Öyle yapınca hiç yemiyor diğer mamanın kokusunu aldığı için galiba :(