6 Haftalik Yavru Kediler

Olin

Merhaba cumartesi gunu sokaktan iki tane yavru kedi sahiplendik. Saklaniyorlar ve yaklastigimizda tisliyorlar. Bizi gordukleri zaman hemen saklaniyorlar. Biz yokken mama yiyorlar ve kumlarina gidiyorlar. Aramizda nasil bir bag kurucaz ve bize karsi korkularini nasil yenebiliriz? Yardimci olabilor misiniz? Tesekkurler

6 CEVAP

merveaydar

yaş mama alıp yanınıza çağırıp önünüzde yemesini sağlayabilirsiniz. onlar yerken de konuşup sesinize alışmasını sağlayın. birkaç gün sonra elinizle yaş mama veya ödül maması vermeye çalışın. bu sürede sürekli sakin bir sesle konuşun ki sesinizi duyduklarında gerilmek yerine güvende hissetmeye başlasınlar. kedilerin alışmaları uzun zaman alabiliyor, özellikle sokaktan alınmış tedirgin bir kediyse. umarım en yakın zamanda size alışırlar.

Zehra78676

Ben de 1 hafta önce sahiplendim. Ayni sizinki gibi cok urkek bir kediydi. Ilk gun hic bazanin altindan çıkmadı. Yemek yemedi. Tuvalete bile gitmedi. Bir kez bazanin altindan çıkarıp onu okşadık. Yatiga yatırdık. Yaş mama verdik. Biraktigimizda yine bazanin altındaydı. Ikinci gün bazanin altindan yavas yavas sohbet eder gibi konuştuk. Sonra yanindan ayrildim. 1 saat sonra gittigimde onun icin hazirladigim sicak yumuşak yatakta yatiyor. Boyle boylr 4 gun sonra artik korkmamaya kendini devamli bize sevdirmeye basladi. Yani sabirla ve sevgiyle halloluyor sabredin

Mrtkaytan

Şuan sizden korktukları için saklanıyorlar norma.. onlarla kedi oyuncaklarıyla bağ kurabilirsiniz ipli örgülü oyuncaklar, kedi kokulu oyuncaklar, toplar yavaş yavaş size yanaşıp koklayacaktır. 1-2 gün sonra daha sık yanınıza gelir bu şekilde sevmeye başlayın

Olin

Tesekkurler, yas mamayi denicegiz kesinlikle. Bizimkiler biz bulundukalri ortama girince saklaniyorlar hemen ama yataklarinda yatiyorlar oyuncaklariyla oynuyorlar sanki eve alistilar da bize alisamadilar

Olin

Tesekkurler, yas mamayi denicegiz kesinlikle. Bizimkiler biz bulundukalri ortama girince saklaniyorlar hemen ama yataklarinda yatiyorlar oyuncaklariyla oynuyorlar sanki eve alistilar da bize alisamadilar

Olin

Tesekkurler, yas mamayi denicegiz kesinlikle. Bizimkiler biz bulundukalri ortama girince saklaniyorlar hemen ama yataklarinda yatiyorlar oyuncaklariyla oynuyorlar sanki eve alistilar da bize alisamadilar