Erkek Kedim Yakalık Takmıyor

Maya173

Erkek kedimi bugün kısırlaştırdım. Yakalık takmışlardı ve 10 gün durmasi gerektiğini söylediler ancak kedim hic bir şekilde durdurmadı yakaligi. Kendine zarar vermesinden korkup çıkardık. Simdi ise yarasını yalamaya çalışıyor ve yakalıgi taktirmiyor. Ne yapmalıyım?

4 CEVAP

Mrtkaytan

Yakalık daha çok stres yapıyor huysuz kedilerde.. veterineriz ona göre yakalık takmasaydı keşke belli bir süre yarayı yalaması normal göz önünde gördüğünüz zaman engel olsanız yeterli olur zamanla bırakıyorlar.. geçmiş olsun :)

Anonymus552223

Veterinerin attigi dikis kaliteliyse birsey olmuyor. Bu kendi attigi dikise guvenmedigi icin 10 gun yakalik demis cok fazla stres demek bu.. bize bir gun bile taktirmiyor veteriner, iple oynadi yarayi yaladi, hatta ipi cekistirdi ama iki kat dikis varmis birsey olmadi

ZehraBulutt

Bir süre sonra alışacak veterinerinizin dediği süre boyunca takın, biz de çıkardık ve yarasını daha kötü yaptı sonuç olarak daha uzun bir süre takmak zorunda kaldık.

Maya173

Teşekkürler cevaplarınız için. Daha kötü olmasın diye taktik yakaligi. Gerçektende alıştı. Hic çıkarmaya çalışmıyor.
Ama bugün de ishal oldu ve çok halsiz. İshal olması normal mi yoksa endişelenmelimiyim.