Kedi Tüyü

MimozaE

Merhabalar geçen gün kedimi severken farkettim tüylerinde beyaz renkte nokta nokta çok minik şeyler var ne olduğunu anlayamadım sizce ne olabilir? Kepek gibi düşündüm ama çok minik bilemedim

4 CEVAP

lwb

Derisinden döküntüler oluyor

bademthecatt

Kepek olabilir tavuğa veya başka bir besine alerjisi olabilir buda kepeklenme yapmış olabilir hekime danışmanızı öneririm

TATA4242

Ya birşeye alerjisi var yada kızgınlık dönemi gibi,bunun yanında ergenlik dönemi vs.de olabilir.Hormonları farklı çalıştığından bizdekinden farklı olarak siğil ve deride pullanma gibi sorunlar gözükebiliyor.Bizdede sivilci veya akne olarak bunları gösterebiliyor.Bunların başlıca sebebi hormonal değişiklikle gelen bedendeki bazı yerlerin büyümesi vs.yada alerjik reaksiyonlar gösterilebilir.Bu konu hakkında detaylı bilgiler daha önemlidir.Yaşı,cinsi kilosu yediği mama,kızgınlık belirtisi var mı?Örnekleri çoğaltabiliriz.Sağlıcakla kalın.

MimozaE

3.5 aylık erkek kilosu 2 kg kuru mama yiyor genelde