Tavsiyeye İhtiyacim Var

Fulyamaden

Merhaba arkadaşlar bahçede baktiğjm 7 aylik bir dişi evladi sahiplendim devamli eve girmeye calisiyodu ve havalarda soğuyunca kiyamadim aldim.sorum şu bu kizim uyurken yanimda yatiyor yada kendisi uyurken okşamama müsade ediyor fakat uyanikken devamli koltuklarin altina saklaniyo ve kendine yaklaştirmiyor uyurken karnini sevdiren kedi gidiyo yerine benden devamli kaçan bir kedi geliyor kendime nasil alistirabilirim bu sorun neden kaynaklaniyor olabilir? Simdiden saolun :)

3 CEVAP

Cuneytelgok

Oyun oynamak istediği için olabilir ve diğer nedense bahçeye alışkın olduğu için kendisini koruma iç güdüsüyle hareket ediyordur.Siz ürkütmeyin zorla sevmeyin ya da yanınıza almaya çalışmayın zamanla kendisi ev ortamına ve size adapte olacaktır.

Kediperi

Birkac gune alisacaktir, benim kedim de ilk geldiginde karanlik yerlere saklaniyordu, ozgur biraktik, simdi kucak ve oyun delisi :) sabirli kalin ve zorlamayin sadece duzelecektir :))

Fulyamaden

Teşekkür ederim cevabiniz için umarim çabuk alişir :(