Kedim Sürekli Miyavlıyor Acil Bakın

kymzsln

Kedimi yeni sahiplendik 2.5 aylık uyusal bir kedi yemek yiyor tuvaletini yapıyor ama sürekli miyavlıyor gece gündüz nasıl çözebilirim hâlâ alışmadığı için mi

7 CEVAP

kymzsln

Hayır yok kucağa alınca miyavlamıyor oynayınca falan da miyavlamıyor ama kediyi bırakınca kendi haline sürekli miyavlıyor alışmadı mı sizce

cevizayaz

Kediniz henüz alışamamış olabilir. Kucağınıza aldığında ya da kendine belirlediği güvenli alan içersinde de miyavlıyor mu kontrol etmelisiniz. Eğer süreç uzar güvenli alanlarında ya da sizinle birlikteyken hala miyavlıyorsa bir sorun olabilir veterinere danışmakta bi küçük muayene ettirmekte fayda var.

Katya06

Benimde kedim 2 buçuk aylık. Yeni mama istediğinde (mama kabını her zaman dolu tutmaya çalışıyorum ama sabah koyduğum mamayı öğlen yemiyor yenisini istiyor) suyunuda aynı şekilde değiştirmemi istediğinde, oynamak istediğinde miyavlıyor. Kapılar kapalı olunca miyavlıyor her yeri gezmek istiyor. :) Oyun oynamak ve sevilmek istediğinde miyavlıyor. Bazen hepsini yapsamda yinede yanıma gelip yüzüme bakarak miyavlıyor. Hemen kucağıma alıyorum bazen kucağımda bile uyuyor. Henüz çok küçükler ve alışmaları biraz zaman alabilir dolayısıyla. O yüzden onu anlamaya çalışın. Eğer miyavladıktan sonra siz severken mırıldanıyorsa büyük ihtimalle ilgi istiyordur.

kymzsln

Evet böyle kucağıma alınca miyavlaması duruyor ama geceleri uyutmuyor bazen sürekli de çok ilgilenemiyorum hani okul vs evde tek kalıyor

kymzsln

Sıkıldığından olabilir ama bilmiyorum ya inşallah kısa zamanda alışır

Katya06

Evet benim kedimde ben okuldayken uyuyor. Gün içinde uyuyor haliyle ben uyumaya başladığımda o gayet enerjik oluyor. Geceleri yorganın altında hareket eden ayaklarıma mi saldırması, kirpiklerime mi pati atması neler neler :) Küçük kediler biraz oyuncu oluyor endişe etmeyin. Ona siz yokkende oynayabileceği oyuncaklar alın.

kymzsln

Bir de miyavlaması için ne yapabilirim hani kapıları açın diyor açıyoruz yine miyavlıyor