Kedim Mama Yemiyor

Zehra78676

Yavru kedim ilk geldiginde ona yas mama veriyorduk ama 3 gunden sonra ishal cikmaya basladi. Doktor da zaten kuru mamaya geçebilirsiniz demisti. Kuru mamayla cok fazla beslenmeme basladi. Mutfaga gelip bize miyavliyor yeri kokluyor ve mutfaktan çıkmıyor. Dün bir parca haslanmis et verdik sakinlesti ama bugun de daha sabahtan mutfaga girip miyavlamaya basladi. Kuru mamayi uzatinca biraz tadina bakip tekrar mutfaga giriyor. Ne yapmalıyım

5 CEVAP

cevizayaz

Merhaba kediniz yüksek ihtimalle mamayı beğenmedi. Sevmediğiniz bir yemeği yemek istemezsiniz o da bu şekilde yemiyor olma ihtimali çok yüksek. Tavsiyem nd, royal canin, advance gibi hem tahılsız hem de kedilerin bayıldığı mamalardan alıp denemeniz.

Sselin1

Siyam, gereksiz duyar kastiginizi düşünüyorum soran kisi maddi durumum kötü dememiş ki ? Burdaki cogu kullanici kedisini köpegini cocugu gibi gördügu icin en iyisini yapmak istiyor. Nasılsa alişır diye kedilerimize sevmedigi bir mamayi niye. zorla yedirelim ki hele de imkanimiz varken.

Siyammm

Cevizayaz sizde para çok herhalde adam 1 dolu paketi naapsın belki kendi kedisine zor bakıyor sokak kedisine veremiyor lütfen düşünp yorum yapın. Ayrıca hayvanda insanda bir süre sonra alışıyor arkadaşımın çocuğu alerjisi olduğundan iğrenç tatta bir mama içmek zorundaydı ilk günler ağladı sonra alıştı hatta kendi istiyor
Sevmediğin yemeği yemek istemessiniz derken ? Açlıktan ölen kediler var sokakta insanlar var ? Harbiden şaşırıyorum bu cevaplara

Sselin1

Kediniz dogasina uygun olarak yaş mamayi tercih ediyor. Icerigi iyi olmayan yas mamalar yerine evde kendiniz derisiz tavukla pirinc haslayip verebilirsiniz. Genel olarak yavru kedilerin sindirimine cok iyi geliyor. Ishal olan yavrulara veririm ben hep. Ama kuru mamaya alışına kadar çok sık vermeyin. Eger bütcenize uygunsa n&d dusuk tahilli tavsiye ederim. 5 kiloluk paketi daha hesapli. Ilk baslarda tavuk gogsu ile karistirip verebilirsiniz. Ama emin olun zamanla alişacaktir yemeye. Siz istedigini yaptiginiz surece o yememek icin inat eder :) kuru mamaya alistiktan sonra bir ögün tavuk. Veya kirmizi et haslayip verebilirsiniz ya da gimcat shesir gibi temiz icerikli markalari tavsiye ederim

Zehra78676

Tesekkur ederim tavsiyelerinize uyacağım:)