6Aylık Tavşanım İshal Oldu

Verda59

İyi günler 6aylık tavşanım dünden beri ishal durgun az yemek yeyip su içiyor internetten şu tatifi buldum ishali en hızlı kesen yöntem hamur mayasını suyla karıştırıp için diye bende tavşanıma verdim 0.5ml olarak acaba faydası olur mu ve başka neler verebilirim tavşanıma?

5 CEVAP

TATA4242

Allah size kolaylı versin,kedi bakmakdan daha zor birşey var ise oda tavşandır.Haşlanmış patates yada muz verin kendini daha çabuk toplar.Zıp zıp zıpp :)
Not;Kuru yeşillik verin,yaş yeşil ishale sebep olur.

Verda59

Teşekkür ederim evet haşlanmış patates verdim yemedim ,muz verdim kuru ekmek ve kuru yoncada verdim onlardan biraz yedi inşallah düzelir :(

Bol kuru yonca, pelet yemi tamamen kesin. Küflenmeye yakın kurumuş ekmek en kesin çözümdür. Ekmeği fazla kaçırmamaya özen gösterin aksi takdirde asidoza girebilir. Patates ve muzu aynı gün içerisinde vermeyin. Düzelene kadar diyetin içeriğinin zengin olmamasına dikkat edin.

Shaco

kemirgenlerde ishal genelde sulu marul vermekten kaynaklanuyor dozu fazla kaçtımı ishal yapıyor baya patates ve maya diye biliyorum en iyi çözüm