Kisirlastirilmis Kedime Mama

Sorguc84

10 aylik kedim kisirlastirildi.simdi mama secimini nasil yapicam yani bundan sonra hep kisirlastirilmis kedi mamasi mi yicek ?normal genc kedi mamalarindan yiyemez mi?

6 CEVAP

Sselin1

N&d düşük tahilli mamayi tavsiye ederim icerigi hillse göre cok iyi. Hills cok kötü bir mama degil ama icergi o parayı haketmiyor secim sizin. Kediniz zayifsa yetiskin mamaya gecebilirsiniz. Ama kediniz olmasi gerekenden fazla kilo alirsa kısır mamayla devam edersiniz. Benim kedimde bir kilo artisi olmadigi icin ben kısır mamaya gecmedim. Suan 3 yasinda. Ama artis olursa ki yaşa bagli elbet olacaktir ozaman kisir mama kullanirim tabi. Kısırlaştırdıktan sonra Idrar yollari sorunu yasamamsi icin temiz icerikli yas mama vermeyi ihmal etmeyin evde kendiniz de sebze ile et, tavuk vs haslayip verebilirsiniz

Sselin1

Kedinizin kilo durumuna göre normal yetişkin mamasi da verebilirsiniz. Kısır kedi mamalarının farki yag oraninin düşük olmasıdir. Kısır kediler genel olarak kilo almaya musait oldugu için Kısır kedi maması tercih ediliyor. Ama zayif bir kediniz varsa kullanmak zorunda degilsiniz her kısır kedi kilolu olacak diye bir sey yok benim erkek kedim 3 yasinda kısır kedi maması kullanmadım.

Kilo değilde idrar yolları için özellikle erkek kediler de kısır maması yese daha iyi olur. Dişi ise erkek kedi gibi çok sorun olmaz

Sselin1

Caglacagla yetişkin mamalarinin cogunda zaten kalsiyum, mangnezyum ve fosfor degerleri kısır kediler icin uygundur. Bu oranlar zaten düşük tutuluyor yani. Idrar yollari sorununa asil sebep tuzlu, aromali mamalar ve yas mama vermeyip sadece kuru mama tüketmek. Idrar yollari sorunu yaşayan kedilerin cogu kısır kedi maması kullandigi halde bu sorunu yaşıyor malesef. Mamanin ne mamasi oldugundan once degerlerine bakmak daha dogru. mesela n&d tahılsiz kisir mamasi %46 protein iceriyor bence kısır bir kedi icin bu deger fazla. Özellikle erkek kedilerde dediginiz gibi bu degerlere dikkat etmek gerekir.

Sorguc84

Kedim erkek ama zayif hills in adult kuru mamasini alsam nasil olur kisirlastirilmis degilde adult olandan yani

Sorguc84

Buarada kedim kisir ama 10 aylik yavru kedi mamasi da 1 yasina kadar diyor ben simdi yavru kedi mamasi mi, adult mu yoksa kisirlastirilmis kedi mamasi mi almam daha uygun olur