Kedinizde İmuneksi Nasıl Kullanıyorsunuz

bengusarioglu

Kedimin bağışıklığı düşük. Multivitamin kullanıyorum ama nedense çok etkili olduğunu düşünmüyorum. Birkaç yerde imuneksin kullanılabileceğini gördüm. Kendim de kullandığım için etkili olduğunu düşünüyorum. Kapsül olanı mı kullanıyorsunuz? Nasıl veriyorsunuz?

13 CEVAP

Gamzessven

Kapsülün içindeki tozu yoğurda ya da yaş mamasına döküp karıştırıyordum ben de daha pratik geliyor

bademthecatt

Ben şurup olanı birçok kedide kullandım gerçekten çok etkili kedinizin yaşını kilosunu söylerseniz yardımcı olabilirim

bademthecatt

3-4 aylığa kadar şırıngayla günde 0.5cc verebilirsiniz 5aylık-1yaş arasıysa günde 1cc 1 yaşından büyükse 1.5cc verebilirsiniz günde

bengusarioglu

Kedim 3-4 yaşında( sokaktan sahiplendim tahmini) kilosu 4, böyle sevdiği şeylerle karıştırsam nasıl olur? Bi de imuneks kapsül senede 3 ay kullanılsa yeter diye biliyorum insanda. Kedilerde nasıl oluyor?

Gamzessven

Şuruplar bebekler için kapsül daha çok yetişkinler. O yüzden kapsülün de en az şurup kadar işe yarayacağını düşünüyorum. Özellikle şırınga kabul etmeyen kedilerde alternatif olarak düşünülebilir

nagi20

peki zylexis bağışıklık güçlendirici aşı mı yoksa immuneks şurup mu ?

Gamzessven

zylexis açık ara daha etkili tabii ki

bademthecatt

Ensesinden tutup şırıngayla yavaş yavaş ağzına sıksanız daha iyi olur bence ama yaş mamaya da karıştırılabilir 1.5-2 cc günde bir kez yeterli olur 10 gün kullanabilirsiniz kedinin durumuna göre 1 aya da çıkartılabilir ben sokaktan gelen çok hasta ve mantarlı kedilerde 1 aya tamamlamıştım 10-15 gün kullansanız yeterli olacaktır herhalde hekime de danışmanızı öneririm bu söylediklerimi hekim bana söylemişti

bengusarioglu

Çok teşekkür ederim:)

bademthecatt

Ben hep şurup kullandım hekimde şurubu önermişti kapsülü denemedim nedense şurup daha etkiliymiş gibi geliyor

nagi20

peki mantar hastası şuan yapılması uygun mu ?

Gamzessven

Vete sormanız daha doğru olur ama zylexis kuvvetli bi bağışıklık güçlendirici mantara iyi gelebilir

bademthecatt

Zylexis mantar süreçlerinde de bağışıklığı güçlendirmek için vuruluyor ve daha çok etki gösteriyor ama imunekstende olumlu sonuç aldım ben zylexisi denemedim