Emziren Kedi Beslenmesi

Ecerana

merhaba arkadaşlae size sorun olacak. bnim kedim 5 gün önce doğum yaptı bn matisse somonlu mama veriyordum 7 aylıktan beri ama belki biliyorsunuzdur aylardır sotklarda somonlu matisse yok o yüzden kısır somonlu veriyorum içeriğine baktığımda bütün oranlar aynıydı zaten sadece kısır da et oranı daha fazla daha iyi yani. tavuklu mamalar dokunduğu için balıklı vermek zorundadyım o yüzden bir yaşında ufak olsa bile yetişkin maması yedi hamile iken de yavru maması veremedim hep tavuklu diye balıklı mamalar vardı yavru olarak ama içeriğini sevmedim ve pahalıydı buna rağmen yani. şimdi meme kenarları buruş buruş bazı memelerinin sütü az herhalde dediğim de bana hep yavru maması al vs dediler her markadan alerjik reaksiyon göstermez diyorlar ama bilmiyorum yani daha yeni paket mama almıştım bir de 1-2 kilo alınca pahalı oluyor napsam bilemedim. zaten kefir kaymak veriyorum. Bir haftadır da hergün yaş mama veriyorum ev de kendim yaptığım ve tavuklu hani o dokunmuyor ama hazır mamaların tavuklu ve kuzulu olanlarında ne varsa onlar dokunuyor. ayrıca bio petactive vitalicat veriyordum kaç aydır biri aminasol ver dedi o daha iyiymiş ona bakıcam almayı düşünüyorum. şimdi bütün bunlara rağmen sizce yine de yavru maması almalı mıyım yoksa zaten ek besin veriyorum gerek yok mu ya sabildiğiniz iyi yavru maması var mı royal önerdiler belki dokunmaz diye ama o markayı almak istemiyorum hills in var tuna balıklı ama içinde balık eti hariç herşey var. biraz uzun oldu ama

12 CEVAP

Gamzessven

eğer evde yaptığınız tavuklu mamaları yiyorsa bence yeterli. Evden verdiğiniz yaş mama miktarını arttırabilirsiniz bu dönemde. Hiç emziren kedim olmadı ama Haşlanmış yumurta,yoğurt,tuzsuz peynir verirdim ben. Hem süt yapar hem kalsiyum olur bebeklere

Her gün verdiğiniz yaş mamanın içine immuneks katabilirsiniz. Yavru kedi süt tozları oluyor anne kediye onlardan verebilirsiniz.

Gamzessven

Evet en ulaşılabilir ve uygunu imuneks galiba. zaten ek besini yeteri kadar veriyorsunuz başka bir şeye çok da gerek yok aslında. lactoferon falan var ama fazla gelir bence. Aminosol ya da imuneks kullanabilirsiniz

Sselin1

Eger tavuk cigeri de dokunmuyorsa haftada 2 kere verin cok besleyicidir. Bence de evde verdiginiz besinler zaten o mamanin yag, protein, vitamin degerlerini dogal olarak arttirmış oluyor. Kemikli ve biraz derili tavuk haslarsaniz daha besleyici olacaktır.

Gamzessven

Çiğ beslenme hep tedirgin etmiştir beni, baya dikkatli olmak gerekiyor emzirdiği bir dönemde denemek doğru olur mu emin değilim. Bio petactive nedense çok etkili gelmiyor bana gerçi başka bir ürününü kullanmıştım. Aminosol ü de kısa bir süre kullandım tam etkisini gözlemeyemedim ama biopetactiveden daha etkili olabilir diye düşünüyorum

Ecerana

yardımcı olursanız çok memnun kalıcam :)

Ecerana

yumurta peynir yemez normal de kuru ekmek kefir ve kaymak yiyor mama haricinde. mamanın içinde ki lerde şunlar tavuk göğüs, havuç patates pirinç bir haşlanmış yumurta kabuğu da içinde kabak da vardı ama evde olmadığı için koymadım. hamile iken yemezdi ama doğurdu doğuralı yiyor şükür. bugün mamanın sonunu koydum biri bnce çiğ ver bn öyle yapıyorum dedi belli bi zaman dondur ve öyle ver kuru mamayı da yavru maması ver deyince Bi de buradan sorayım dedim. peki aminosol vitamini alayım mı çok kafama yattı normalde ama şuan bio petactive vitalicat veriyorum sizce onu kesip aminosol almalı mıyım

Ecerana

Peki önerebileceğiniz başka vitamin var mı? çip beslenmeye şuan bn de geçmeyi düşünmüyorum ama ileride mutlaka yapmak istediğim bişey şuan sana etinden yaş mama yapıcam zaten. geçen tavuklu yapmıştım bu sefer dana etli yapayım dedim uamrın sever

TATA4242

Emziren kedilere,yavru kedi maması verdiğiniz takdir vitamin ihtiyaçlarını oradan karşılar.Kullandığınız matissenin bu tarz ürünü var,ama en iddalısı orijenin yavrular için olanı,eğer birisiyle ortak alırsanız 17 kgsi 700 ile 900 tl arası değişiyor.8.5 kgsi 2 kişi alırsanız en fazla 450 tlye gelir ve çok uzun süre gider.Diğer mamalara göre daha doyurucu içeriğe sahiptir.

Siyammm

1-2 kilo almak zorunda değilsiniz yavrular yokkende devam edebilirsiniz vermeye
Bütçenizi varsa acana orijen nd iyidir . matisse nın balıklı yavru kedi maması varmı bilmiyorum

Ecerana

maalesef matisse nin yavru balıklı maması yok o yüzden başka markalara baktım ama açıkçası hills in ya da lavital gibi mamaların sırf yavru balıklı çeşiti var diye de almak istemedim içeriğini sevmiyorum çünkü bnce kötü mamalar. matisse nin tavuklusu kanlı dışkıua sebep oldu o yüzden kedim 7 aylıktan beri matisse balıklı yiyor bunun için de de az miktarda tavuk var yazıyor ama nedense dokunmuyor kedime ve gayet de iyi geldi iki kedime de bu mama. bugün dana etli kedi maması yaptım içine de yumurta koydum hatta kabuğu da dahil Bi kaç sebze de var içinde hepsini blender dan geçirdim çok severek yediler. bnce yavru kedi maması dan daha iyi bi besin oldu diye düşünüyorum. aminosol u almayı düşünüyorum bio petactive daha var ama biraz ara vermek iyi olacak sanırım

Ecerana

kedi süt tozunu öneren de var hiç gerek yok onun yerine vitamin al diyende var arada kaldım açıkçası ama sanki süt tozu yerine vitamin almak daha mantıklı Gibi