Hangi Kuru Mama Markası Kullanmalıyım?

begister

Merhaba, 1 yaşındaki kısır olmayan dişi kedim için n&d marka kuzulu ve yaban mersinli az tahıllı mamayı kullanıyorum fakat kedimde tüy dökülmesi başladı, acana ya da orijen araştırdım fakat onlarda da tahılsız olduklarından ötürü evde yaşayan kedilerde böbrek sorunlarına yol açıyor diye okudum, ne yapmam gerek? Hangi markayı önerirsiniz?

7 CEVAP

TATA4242

Aldığınız ürünü Orijen üretiyor yani Acanayı iyi bir ürün içerik olarak,tavsiyem Proplan gibi içeriği et haricinde her türlü abuk sabuk içerik barındıran ürünü almayın.Bilmem ne unu,yok proteini yok nişastası,sanki proteinli kek yapıyoruz :)gerçekden gülünç bir içeriğe sahip.Fiyatıda bir acayip,hayır bu fiyatı neye göre belirliyor onuda çözemedim.Size son olarak tavsiyem,Nd,Acana,Orijen,Wildfield,İnstinct gibi markalar güvenilirdir.Kararınız isabetli olmuş.

Tadoer

Veterinerimiz bize proplan önerdi. Proplana başlıyacağız.Onu kullananlarla kullanmayan arasında büyük fark varmış. Tabi değişebiliyor. Yine size ve bütçenize kalmış bir durum.

Tadoer

Veterinerimiz bize proplan önerdi. Proplana başlıyacağız.Onu kullananlarla kullanmayan arasında büyük fark varmış. Tabi değişebiliyor. Yine size ve bütçenize kalmış bir durum.

aleynarin

ben de proplan kullanıyordum matisse içeriğinin daha iyi olduğunu önerdiler ve şu an matisse kullanıyorum mama geçişinde hiçbir problem de yaşamadık fiyat açısından da uygun

Gamzessven

Nd de tüy döküyorsa proplanın bu sorunu çözeceğini sanmıyorum bu sitede önerilmeyecek markalardan biri zaten. Her kedi tüy döker tek sebebi mama olmayabilir kısır da değilmiş belki kızgınlıktadır. Nd kuru mama olarak yeterli bi mama ek destek olarak balık,ciğer gibi değişik et türlerinde yaş mamayla desteklerdim ben bu durumda.

bademthecatt

Nd bence harika bir mama değiştirmeyin düzenli taramalarla bu durumu kontrol edebilirsiniz yada advance alabilirsiniz somonlu olanı tüylere çok iyi geliyor ama tabiki içerik olarak N&D gibi değil

begister

acana pacifica aldım, umarım ağır gelmez