Nd Kısırlaştırılmış Kedi Maması Kullanıyorum Tüy Dökmesi Geçmiyor. Yardım Lütfen.

Bbaskk

Kedim 1 yaşında ve kısırlaştırılmış hep tüy döküyordu. Nd aldım tüy dökmesi geçer diye 5 kiloluk kısırlaştırılmış tavuk etli olanından 5 ay boyunca kullandık ama tüy dökmeye devam ediyor. Hatta bazen mamasının yanına gidip sanki tuvaletiymis gibi mamasını kapatmaya calisiyor tırnaklarıyla. Sevmiyor sanırım. Mecbur kaldıkça yiyor. Başka bir marka denemek istiyorum. Şunu kullan diyebileceğiniz tüm önerilere açığım. Sipariş vermek için bekliyorum.

25 CEVAP

pinarcaya

Aslinda bravery denemek.isriyorum ben de. Fakat icerigindeki et miktari yazmiyor ve tapyoka diye birsey var iceriginde. Ne oldugunu pek bilmiyorum. Bilen birileri aydinlatirsa cok sevinirim.

gurko

Bravery'i gözüm kapalı öneririm. Paketını atmasaydım et oranını yazardım. İçeriği çok iyi. Genetiği değiştirilmiş, katkı maddeli vs hiçbir ürün yok içerisinde. Acana orijen alamıyorsanız-ki bu mamaların kısır kedilere her zaman yedirilmesi tarftarı degılım ama- bravery alabileceğiniz en iyi mamadır.

Bbaskk

Güncelleme
Felicia kullandım Gimcat peynirli multivitamin ile. Kedim çok sağlıklı gözüküyordu.
Bravery kullandım. Gimcat tonbalıklı multivitamin ile. Tüy dökümü yine zirveye ulaştı.
Hills kullanıyorum şuan sadece. Normal geliyor gözüme.
Felicia siparişi verdim tekrar. Vet's Plus Taurinli Multivitamin siparişi de verdim. Bir daha bakacağım sağlıklı gibi gözükürse felicia devam edeceğim. Eskisi gibi olmazsa keramet gimcat peynirlide diyeceğim ????

pinarcaya

Kullandigin vitamin macunlarinin tuy dokumune hic bir etkisi yok. Ne arttirir ne azaltirlar. Bu kisa sure icinde bu kadar mama denemeniz de saglikli birsey degil kediniz icin. Ayrica bu kadar sira surede mamalarin tuy dokumune etkisini goremezsiniz. Benim kedim de bazen bazi bolgeleri acilacak kadar tuy dokuyor. Ndnin bal kabakli kisir mamasini ve vetoskini kullandigim bir donem tuy dokulmesi cokkk azaldi ve acilan bolgedeki tuyleri uzadi. Su an yine vetoskin kullaniyorum. Ama sanirim tavuklu nd tuy dokumunu arttiriyor ki o donemdeki kadar tuy dokumu azalmadi. Size bunu tavsiye edebilirim ama mamayi ve takviyeyi birkac ay kullanmaniz lazim etkisini gormek icin ve kedinizin sagligi icin.

Htcozlp

Uzun süre nd tavuklu kullandım.Bir kedimde aşırı tüy dökümüne sebep oldu.Fakat bir aydır nd balıklı kullanıyorum neredeyse.Ve düzelme gördüğümü söyleyebilirim.Ama sanırım biraz daha zaman gerekiyor.Tadını da tavukludan daha çok sevdiler,severek yediler.

minky

Felicia et içermiyor.FitMin denemenizi öneririm

minky

FitMşn Purity

Bbaskk

Felicia et haricinde besin değerleri oldukça iyi olduğu söylenen bir mama. Hafta da 1 kez falan et vererek o eksikliği gidermeyi düşünüyorum. Dediğim gibi gözüme yine sağlıklı görünürse felicia devam edeceğim. Bir kez daha deneyelim bakalım.

Merveee0545

Nd kuzu etli benim kızıma çok iyi geldi tüy dökülmesini çok çok azalttı. Eskiden sevmeye korkardım her yer tüy olucak azaldı çok şükür. 1. 5 kilo olanını alıp deneyebilirsiniz

blue_hpood

mamayı saklamak için yapıyorlar o hareketi. benimki de yapıyor. nd bazı kedilerde tüy dökmesi yapabiliyormuş. tavuklu zaten yapar. tahılsız kullanıyorsunuz sanırım. gün içinde de enerjisini atmasını sağlayamıyorsanız bu da tüy dökümü yapar.