Sokak Kedileriyle İlgili

aleynarin

merhaba arkadaşlar evimin yakınındaki parkta ve oturdugum sokakta 30 belki 30 dan fazla kedi var elimden geldiğince beslemeye çalışıyorum bugün de yaşlı bir teyzeyle tanıştım sokaktaki kedileri beslerken o da destek alıp almıcağımız bi yer var mı diye sordu internette kedi sahiplendiren sayfalara yazmayı düşündüm ama çekindim çünkü insanlar güvenemeyebilir para söz konusu olduğu için ne yapmalıyım destek alabileceğim bir yer var mı

2 CEVAP

RaGe

Belediyeden yardım isteyebilirsiniz ancak tamamen insiyatiflerine kalmış bir olay. Onun dışında teker teker kedilerin fotoğraflarını alıp buraya veya herhangi bir siteye ilan verebilirsiniz. Kediyi isteyen kişilerin gelip sizinle buluşmasını söyler kedilerin olduğu yere beraber gider, oradan kediyi sahiplendirebilirsiniz. Bunların dışında yaşadığınız şehirde eğer hayvanları koruma görevini üstlenen bir kurum varsa mutlaka başvurun. Sahiplendirme konusunda yardımcı olurlar.

aleynarin

@RaGe teşekkürler ama insanlar genellikle büyük kedileri malesef sahiplenmiyor buradaki yavrular da araba altında eziliyorlar kedi ilanları verdim bi kaç defa ama hiçkimse yazmadı :/