Kediden İnsana Mantar Bulaşır Mı

ekerbicereda

Nasıl belirtiler gösterir insana bulaşırsa

12 CEVAP

bademthecatt

Kollarınızda felan bozuk para gibi kızarmalar ve dökülmeler olur ben iki mantarlı kedi iyileştirdim bu süreçte mantarlı bölgelere hep eldivenle temas ettim bulaşmadı sizde öyle yapın bence yoksa kendiniz içinde ayrı uğraşıp doktora gitmek gerekir

bademthecatt

Mantar aşısı bizim hekim tavsiye etmiyor çünkü yapıldıktan sonra genelde tekrar mantar çıkıyor hemde vetler sırf para almak için yapıyorlar . @nagi20 fungasole sprey hekim 10 ml çekti şırıngaya bu ilacı yarım litre hazır Erikli sularına koyuyorsunuz günde iki kez mantarlı alanlara sürüyorsunuz eldivenle uygulama yapın yoksa sizede geçer bunu 3 gün kullanıyorsunuz daha sonra 30 ml crystalin spreyi de sabah akşam 3 gün mantarlı bölgelere sürüyorsunuz toplam 6 günde tüyler çıkmaya başlıyor crystalin sprey hemen bitiyor fungasole baya kalıyor tüylenmeler iyice başlayana kadar fungasole devam ediyorsunuz ve cidden mantarı geçiriyor bunları uygularken bağışıklığını destelemek için imuneks kullandık gerçekten iki kedide de güzel sonuç aldım bir kedide başlangıçtaydı 10 günde geçti diğer kesinin yayılmış iki kulak kalça bacak ve Patide vardı onda da bir ayda geçti ama 10 günde bile etki ediyor sadece tamamen tüylenme zaman alıyor. Fungasole ve crystalin ikisi 90₺ ikisi de uygun fiyatlı ben bursadayım bu fiyatlar Bursa fiyatı imunekste 150 ml 53₺ uzun süre gidiyor o zaten

nagi20

bademthecatt merhaba nasıl bir tedavi uyguladınız öğrenebilir miyim ? Bir çok tedavi yöntemi var ama biz sadece ecosin tablet kullanıyrum

ekerbicereda

Biz gittiğimizde mantar aşısı yaptı ve bir karısım verdi açılan yerlerine sürülecekmiş en kısa zamanda geçmesi dileğiyle

nagi20

Çok sevindim nekadar guzel benim kedim mahvoldu :( ecosinden de memnunuz biz ama ben daha hızlı iyileşmesini istiyorum. Çocuguma bana eşime hatta 7 sülaleme bulaştı zaten çünkü biz geç farkettik...crystalin spreyi ve fungasole spreyi kendimiz temin edebiliyor muyuz ki ? Bilginiz var mı ?

bademthecatt

Hekim bize fungasole ve crystalinle geçmezse ecosin verecekti gerek kalmadı fungasole ve crystalini veteriner kliniklerinden temin edebilirsiniz crystalin eczanelerde de var sanırım tam emin değilim ama fungasole klinikten temin edebilirsiniz

nagi20

peki teşekkürler demekki siz bizimki kadar kötü olmadınız ki ecosini sonraya bırakmış

ikhy

Süreç içerisinde evinizi sık süpürüp sirkeyle silin. Kedinizin esyalarini da yüksek ısılarda sıklıkla yıkamanızı tavsiye ederim ki mantar sporlarından kurtulabilesiniz. Dikkatli davranılması gereken bir süreç. Umarım size bulaşmadan kolaylıkla atlatırsınız. Geçmiş olsun

minnoskoss_123

Maalesef bulaşır. Vücudunuzda yara gibi pul pul şeyler oluyor ve çok kaşınıyor. Dökülen ve kabuk bağlamış kızarık yaralar oluşuyor. Eğer böyle bir şey varsa acilen hastaneye gitmeniz şart. Vücudunuzda leke kalabilir, daha çok yayılabilir veya birine bulaşabilir.

Kontesiim

Evet ne yazikki bulaşir.Kedinizde mantar varsa bunun tedavisi mümkün

ekerbicereda

kedimde mantar olduğunu biraz önce öğrendim bu zamana kadar temas içindeydik kendimde her hangi bir belirti gözlemlemedim ilerleyen dönemde mi gösterir acabaa

bademthecatt

Sizin durumunuzu bilmiyorum ama çok yayılan kedimde kalça bacak iki kulak ve patisinde vardır daha çok ilerlemeden kurtardık sizinkini bilemem görmediğim için