Aile Bireylerim Evde Kedi Bakmamı İstemiyor Ne Yapabilirim? :)

Yusufca

Tüğ döker, koltukları tırmalar, dinen evde kedi olmaz gibi bahaneler öne sürüyorlar

4 CEVAP

suleren

Ama şunu da düşünün, biz sizin ailenizi tanımıyoruz siz daha iyi bilirsiniz. Bazısı alışabiliyor evet, bizlerden daha çok sevebiliyor ama bazısı da hiç alışamıyor. Kedi bakımı sanıldığı kadar da kolay değil, eğer aileniz istemiyorsa maddi manevi ihtiyaçlarını karşılamak zor gelecekse lütfen sahiplenmeyin. İyice düşünün bunu ailenizle konuşun. Zoraki bir şekilde yapmayın. Eğer okula veya işe gidiyorsanız sizden çok kediyle ilgilenecek onlar gibi görünüyor. Bazısı varlığından bile rahatsız olabiliyor yaşadım biliyorum. Lütfen yumuşayacak gibi değillerse, sahiplenmeyin.

Dinen evde olmaz diye birsey yok tam tersine kedi bakmak bir sünnettir bakabilir örnek gösterebilirsiniz. Bende 4 ay önce kücük bir yavru buldum ilk basta babam yanina yaklasamiyordu tiksiniyordu desem yeridir 8 Aralık günü kedimi malesef gençlik hastaligindan kaybettim 23 yasindayim ilk defa babami hüngür hüngür ağladıgını gördüm yani anliyacagin biraz yanlarinda takildiginda nasil baglanacaklarını görür ve şaşırırsın

Siyammm

Dinen kedi kesinlikle caizdir peygamberimiz kedinin içtiği kaptan abdest bile almıştır hanefiliğe göre değdiği kıyafetle namaz kılınır tüy için yapışkan rulo alırsınız yaparsınız gerekirse odamızda bakabilirsiniz
Bu arada tırmalama tahtasını kullanabilirsiniz din konusu açık net kedi ile ilgili hadisler yazın çıkar

Anonymus552223

Sahiplenmeyin simdilik, ilerde kendi eviniz olunca sahiplenirsinjz