Kedim 2 Gündür Kakasını Gömmüyor Ve Sanırım Basıyor Ve Eşeliyor Kakasını

Kedidelisi12

Merhaba, kedim 4 aylık bir yavru. 15 gündür bende. Daha önce baktığım kediler içinde en temizi diyebilirim. Kakasını saniyesinde tertemiz örten bi kediydi. Severken patilerini öperdim o kadar temizdir. Fakat 2 gündür kakayı gömmüyor. İşten geldim sevecektim inanılmaz kokuyordu kedim. Baktım patisi maalesef kaka içinde tırnakları vs. Neden böyle oldu ? :(

8 CEVAP

pinarcaya

Baktigim bir yavru kedi daha kakasi totosundayken kumdan firlayip oyun oynamaya baslamisti bir kere :) buyudukce ogreniyorlar sanirim.

Kevserhaksever

Benim kedimde yapıyordu hala da yapıyor yanlışlıkla arada 5bucuk aylık. Zamanla kavrar iyice oluyor öyle kazalar. Genelde kuma değil tuvalet kabına eşeleme hareketi yaptığında oluyor. Belki oda öyle yapıyor olabilir bir gözlemleyin

Kedidelisi12

Evet kumuyla biraz fazla ilgili, ihtiyacı dışında da oyun oynuyor kumuyla. Bunun çözümü yok mu peki ? Cidden kötü bir durum kakasının tırnaklarında yer etmesi ve o koku

Stresden kaynaklı olabilir
Mama kabı,evi,tuvaletinin belirli bir yeri olmalı sürekli değişmemeli.
Bilmiyorum sizde durum nasıl ama ben çok hata yaptım bu konuda sürekli mama kabının yerini değiştiriyordum.aynı şekilde benim kedimde kalasının üstünü örtmüyordu.Ama şimdi düzeldi.Devam ederse bir veterinere sorun ya da götürün bence koku yapar yani

Kevserhaksever

Şuan küçük yani öğrenecek direk veterinerlik bir durum yok bemce ama sormakta fayda var elbette. O patileri kaç kez yıkadım ettim ah ah :)) zamanla geçiyor oyun saatlerini arttirin biraz yerlere oyuncak koyun ilgisini çekecek benim kedim lastik toka hayranı deli gibi oynar tabiki yutamayacağı ve parçalama yapamayacağı boyutta bir lastik toka ile :) en azından sürekli kuma girip oynamasını engeller bizimki de çok oynuyordu bilerek atliyordu kuma etrafında hareket eden kumları yakalamaya çalışıyordu falan az kaçmadı burnuna gözüne:)

Kevserhaksever

Zamanla düzelir biraz yorabilir bu süreçte sizi aa iç rahatlığı acısından veterinerimizden tavsiye alın yine siz :)

eozgeu

kediler saldırılara karşı gömüyolar kakalarını kokudan takip edilmesinler diye. güvendikleri zaman kapatmıyorlarmış. evine size çok güveniyor yani iyi bir şey bu :) çok uğraşıyor yavrular tecrübesiz olduğu için kapatmaya o sırada basabiliyorlar patileriyle kakaya. nöbet tutarak çözüm buldum büyüyene kadar büyünce daha profesyonel olacaktır. bu arada poposunu da üşenip temizlemedikleri oluyormuş.

Kedidelisi12

Benim sorun etme sebebim şu; önceden yapmazdı bunu. Her zaman mis gibi öterdi son 2-3 gündür örtmemesini anlamadım ben. Yani bilmeyen bir yavru değil normalde biliyor ama şimdi yapmıyor