İki Dişi Kediyi Birbirine Alıştırabilir Miyim?

zeynepp

Merhabalar ben bir dişi yavru kedi aldım. Bugün onun yanına da bir tane dişi yavru kedi getirdim arkadaşlık etsinler diye. Kedileri sokakta bulup sahiplendiğim için ne yazıkki cinsiyet konusunda seçme şansım olmadı. İki dişi kedinin birbirine alışması mümkün müdür? Alıştırmak için ne yapabilirim?

2 CEVAP

RaGe

Alışabilirler tabii ki de. Ne kadar sürede alışacakları kedilerin kişiliklerine göre değişir. Çok sabır göstermeniz de gerekebilir, çabucak da kaynaşabilirler. Kedilere kendi özel alanlarını tanıtın. Yani aynı yerde veya herkesin yattığı yerde değil, her bir kedi için özel alan yapın. Mesela döşek koydunuz diyelim. Onun üzerine örtü koyun. sonraki gün örtüleri birbirleri ile değiştirin. Bu sayede birbirlerinin kokusuna alışsınlar. Rutin bir düzen koyun. Beslerken önce elinizle yemek vermeye bakın, gün geçtikçe de yavaş yavaş mama kaplarını birbirine yaklaştırın. Mümkün olduğunca oyun vaktinde beraber olsunlar. Eğer kavga etme durumları olursa hemen ayırmayın. Kediler birbirleri üzerinde üstünlük kurma gereksinimi duyarlar. İçlerinden atmaları gerekir bir nevi bu duyguyu. Kavga çok zıvanadan çıkacak olursa ayırabilirsiniz.

Anonymus552223

Kucuklerse daha da kolay alisirlar. Yetiskinlerse 1 ayi bulabilir