Teriyer Yalnız Kalmaya Ne Kadar Sürede Alışır?

beyzavc1

Okula gidip geliyorum, oyalıcak şeyler bıraksam bile benim peşimden koşarak geliyor. Evden çıktığımda ise ağlama sesini duyuyorum ve kapıya tırnaklıyor. Ne kadar süre içinde alışır?

5 CEVAP

Siyammm

Bloodfelves bu sitede kimse senli benli konuşmuyor seviyeli olun tanımadığınız insanlara bide arkadaşa şu kadar olur denilceğine tavsiye verilse daha iyi olur güzelim siteyi güzel kullanalım

Köpeğiniz zamanla her gittiğinizde geri geldiğinizi anlayınca gidişlerinize daha az duyarlı olacak.
Ama bir anda uzun süren ayrılıklar yaşatmamaya çalışın derim.
Misal bugünden başlayarak sebep olmasa da cebinize biraz mamasından alıp dışarı çıkın 10 dk oyalanın dışarıda; geri geldiğinizde de onu çok abartmadan sevip biraz cebinizdeki mamadan verin. Abartmadan sevin ki sizin dışarı çıkıp geri gelmenizi olağanüstü bir durum gibi algılamasın. Herşey normalmiş gibi içeri geçip günlük yaşama devam edin.
Aynı gün içinde birkaç saat sonra yine cebinize mama alıp çıkın ve 15 dk dışarıda kalın. Dönüşte aynı şekilde abartmadan sevip mama verin.
Her gün bu süreyi 5er 10ar dk arttırın . Böylece her gittiğinizde elinizde sevdiği mamayla döneceğinizi bildiğinden daha az ağlayacak ve zamanla onu da bırakıp sadece beklemeye başlayacak.
Şirin dostunuzla mutlu bir ömür dilerim.

iameceevans

Ben bir süre sonra alışacağını düşünüyorum siz gittikçe. Geldikten sonra da vakit geçirirsiniz sorun olmaz. Pek bilgim yok kusura bakmayın

Eğer bakmasını bilirsen 2 hafta bilmezsen 1 ömür boyu alışamaz

beyzavc1

5 dakika bile ayrıldığımda cıyaklıyor çok nasıl alıştırıcam bilemiyorum