Tasma Ve Yakalık

surpriz

kedim asla tasma taktırmayan bir kedi ve yakında kısırlaştırmayı düşünüyorum. acaba o yakalıkla neler olacak diye çok endişeleniyorum. çünkü tasmayı taktığımda bile tasmayla büyük bir kavga ediyor, ne yapıp edip o tasmanın mekanizmasını çözüp kendi kendine açıyor. tasmayla ilgili sorun yaşayan var mı benim gibi. kısırlaştırmadan sonraki yakalıkta neler yaşadığınızı paylaşırsanız çok sevinirim

5 CEVAP

ZehraBulutt

Benimki de tasma sevmez, yakalığı ilk başta istemedi ama sonra alıştı. İple bağlıyorsunuz zaten yakalığı çıkaramaz çok gevşek bırakmazsanız.

bademthecatt

Yakalığı hekimin takmasını rica edersiniz onlar ayarlıyor benim kedim 10 gün taktı aşırı agresifti tasma bile taktırmazdı yakalıktan önce tasmaya alıştırdık zar zor daha sonra kısırlaşınca yakalık taktı ilk günler delirdi kendini yerden yere attı ama daha sonra alıştı ve kısırlaşınca daha sakin bir kedi oldu alışacağını düşünüyorum kendini yerden yere atınca hemen endişelenip çıkartmazsanız alışır kediler inatçıdır ama sizin onlardan daha fazla inatçı olmanız gerekiyor

surpriz

benim kedim de tasma takınca tasmayla boynu arasına alt çenesini geçiriyor. aşırı inatçı gerçekten de. yerden yere atıyor tam da benim kedimi anlattınız
teşekkür ederim

bademthecatt

Siz inat ederseniz mecbur alışacaktır aynı bebek gibiler her istediğini yaparsanız şımarıyorlar gerçekten alışacaktır mutlaka çenesine geçiriyorsa da ya çok sıkıyorsunuzdur yada bol kalıyordur hekime rica ederseniz yine o uygun şekilde ayarlar sizin için ortasını bulmanız gerek orta şekilde olursa çenesine geçirme sorunu olmaz . Rica ederim

Siyammm

Erkek kedilere veterinerler genelde ihtiyaç duymuyorum diye biliyorum belki kedi operasyondan sonra ayılmadan takılabilir daha kolay olur