Acil Yardımmm

Yasinbuca

Kedi biz evden ayrılınca çok fena ağlamaya başlıyor daha dün sahiplendik yavrumuzu.Ne yapmamız lazım,biz yanındayken hiç ağlamıyor kendini sevdiriyor miyavlamıyor ,odanın kapısını kapattığımızda da çok ağlıyor

4 CEVAP

Yasinbuca

Öncelikle yanıtınız için çok teşekkür ederim Yavrumuz 3 aylık olacak ,sürekli yatak odamızdaki yatakta yanımızda yatıyor ,eşim de alışamadı henüz gerçi alıştırmak da istemiyoruz Bİzimle uyumasını ,sizce ne yapabiliriz ?

KediVelisi_

Yatak odasının kapısını kapalı tutarak onu alıştırmanız gerekir ilk Bi kaç gün bizde yanımızda yatırdık henüz küçük olduğu ve korkmaması için ama emin olun zamanla alışacak gerçi kedi bu ev sahibi artık siz değilsiniz o engel olmak zor ama herkes yatak odasına sokmak istemeyebiliyor. Dediğim gibi sabır gerekli biraz miyavlayacak ilk zamanlar kıyamamanız normal ama zamanla o da oranın girmemesi gereken bir yer olduğunu anlayıp kendi alanlarını belirliyor bizim ki öyle oldu en azından kendi tecrübemize dayanarak söylüyorum umarım minikle çok mutlu olursunuz

KediVelisi_

Çok normal daha 1 gün olmuş zamanla alışacak yavru demişsiniz ne kadarlık bir yavru? Çok küçükse sıcak bir yer yapmalısınız üşümemesi için. Benim yavrum geldiği ilk zamanlar kapalı kapıları tırmalıyordu zamanla alıştı evi benimsedi sahiplendi biraz sabır gerektiren bir süreç

kedici92

sanırım çok küçük bir yavruyu aldınız ? çok küçükse yalnız da kalmamalı annesini arayacak ve sizi annesi yerine koyacaktır... mutfak ve wc harici hiç bir kapıyı kapatmayın zaten.
şöyle bir buçuk- iki aylıksa eğer düzeninize 3 günde alışır ama daha küçükse bilmiyorum. benimki bir buçuk aylıktı 3 günde evin paşası kıvamına geldi ...