Kedim Sürekli Tuvalet Kabının Yanına Kakasını Ve Çişini Yapıyor

Mutluburcu

**Kedim neredeyse her gün tuvalet kabının yanına bazen kabından birazcık uzağa kakasını yapıyordu şimdi işemeye de başladı kumunu sadece akşamları temizliyordum belki ondandır dedim sabah akşam temizlediğim de de aynısını yaptı temizlerken çamaşır suyu falan da kullanmıyorum ama özellikle belirlediği yerler var oraya yapıyor evin başka yerine yapmıyor kısırlaşınca yapmaz dediler kısırlaştırdım hala yapıyor sebebi ne olabilir Nasıl vazgeçirebilirim

4 CEVAP

Suerk

Kapalı tuvaletse, üstünü kaldırıp açık tuvalet haline getirmeyi deneyin. Tuvaleti ya da kumunu sevmiyor olabilir.

surpriz

kediler mama ve su kaplarının yakınlarında tuvalet kabını istemiyorlar. birbirlerine yakınlarsa uzaklaştırmanızı tavsiye ederim. bir de tuvaletin yerini sürekli kakasını yaptığı yere koyarak değiştirebilirsiniz

surpriz

kapalı bir tuvaletse üst kısmını çıkarıp açık hale getirip kumun üstünde elinize bir ödül maması alıp kedinizi çağırın. kumun üstüne çıkıp ödül mamasını yerken onu pozitif olarak yönlendirin övün. bu belki işe yarayabilir

ikhy

Tuvaletini yaptığı yerleri tekrardan aynı yere yapmaması için sirkeyle silmenizi tavsiye edebilirim.